Mad Max: Fury Road Filmi Hakkında

1979 yılında sinema dünyası George Miller’in yönettiği bambaşka bir dünyanın tasviri olan bir film izledi; Mad Max. Kıyamet sonrasında bilinen tüm medeniyetin sonu gelmiş ve hayatta kalmaya çalışan bir grup insanın çölde çok güçlü ve tamamen yeni dünyanın oluşturduğu şartlara göre modifiye edilmiş arabalarla verdiği yaşam mücadelesi konu ediliyordu. Post apokaliptik olarak adlandırılan ve kıyamet sonrası dünya dediğimiz bu yeni dünya tasviri, o güne kadar hiç bir filmde işlenmemiş bir konuyu ele alması bakımından, izleyicileri tarafından Mad Max’i kült filmler kategorisine sokmuştur. Daha sonra 1981 yılında Mad Max 2 ve 1985 yılında Mad Max: Beyond Thunderdome filmleri ile seri tamamlanarak proje rafa kaldırılmıştır.

Mad Max: Fury Road

Aradan geçen 30 yılın ardından George Miller, Mad Max’i yeniden izleyicisiyle buluşturmaya karar vermiş ve son teknoloji film efektleri ve teknikler kullanarak Mad Max: Fury Road filmini ortaya çıkarmıştır. Bu yılın en çok beklenen ve merak edilen filminde başrol oyuncusu da son dönemin parlayan yıldızlarından Tom Hardy olmuştur. Mel Gibson gibi usta bir aktörün oynadığı role tekrar hayat vermek oldukça riskli bir iş olsa da; Hardy bu işte alnının akıyla çıkmayı başarmış diyebiliriz. Film izleyicilerine baştan sona hiç düşmeyen tansiyon ve hayretler içinde bırakacak aksiyon sahneleri vaat ediyor. Mad Max severlerin bu filmden en çok bekledikleri şey; tabi ki birbirinden çılgın tasarlanmış arabaların yer aldığı kovalamaca sahneleri. Bunu çok iyi bilen yönetmen Miller da her sahneyi kare kare incelemiş desek abartmış olmayız. Abartılı kaza sahnelerinde bile gerçekten arabaları çarpıştırarak gerçeğe en yakın diyebileceğimiz seviyede çarpışma sahneleri ortaya çıkmış. Mad Max: Fury Road atasından kalan yadigarı çok iyi bir işle bir adım daha ileri götürerek post apokaliptik filmler arasında en önemli yerde olduğunu bir kez daha kanıtlamış.

Daha önce Mad Max serisine ait bir film izlemediyseniz olay örgüsünü ve tasvir edilmeye çalışılan dünyayı daha iyi anlamak için serinin önceki filmlerini de izlemenizi öneririz. Her ne kadar son film ile ilk üç film arasında hikaye bütünlüğü oluşturacak ortak bir çatı olmasa bile; konunun daha iyi anlaşılabilmesi ve buna bağlı olarak da film izlenirken alınacak zevkin bir kaç kat daha artması için bunu yapmanızı öneririz.

Ayrıca konu keyifli film izlemeye geldiğinde söylenecek bir kaç cümle daha olduğunu söyleyebiliriz. Günümüz filmleri yüksek çözünürlüğe sahip kameralarla çekildiği için filmlerde yer alan detaylar ve ayrıntılar, filmi anlamamız hakkında çok önemli ipuçları vermektedir. Bu nedenle bu özellikle bu tarz bolca görsel efekt kullanılan filmleri kaliteli kaynaklardan izlemenizi öneririz. Film tercihlerinizi 1080p ya da 720p kalitesinde olan filmlerden yana kullanmanızda yarar var. Mad Max: Fury Road ve bir çok filmi 720p HD kalitede ve güvenilir bir biçimde izlemek için film izle sitesini kullanabilirsiniz. 2015 yılının en iyi filmlerini ve türüne göre en çok beğenilen filmleri hazırlanmış özel listelerden kolaylıkla bulabilirsiniz.

Benzer Yazılar
Cevap Bırakın

Yorum ( 2 )
  1. Zafer
    3 Ekim 2016 - 11:13
    Cevapla
  2. Mahmut
    3 Ekim 2016 - 14:09
    Cevapla