Marka Marka Saatler

Saatler, duvar saatleri, kol saatleri, masa saatleri; hayatımızı ne kadarda çok çevrelemiş durumda. Özellikle büyük şehirde yaşayanlarımız için zaman kavramı ne kadar da önemli. Hep bir telaşe içindeyiz. Hep acelemiz var. Hiç zamanımız yok. Günlük hayatımızın karmaşası içerisinde, bize zamanda klavuzluk edecek tek şey saatimiz.

Kısa bir süre önce kendime saat almak istedim.  Markaların ve modellerin çokluğundan, beğendiklerim içinden seçim yapmam o kadar zaman aldı ve o kadar zorlandım ki. Bir daha aynı durumda kalmak istemiyorum. Bunu için bu yazıyı yazmaya karar verdim. İşin erbaplarından da destek alarak, size saat markaları hakkında küçük bilgiler verip, daha kolay seçim yapabilmenizi umut ediyorum.

Söze Casio ile başlasak yanlış yapmayız heralde. Casio saat deyince bilmeyenimiz yoktur. Birçok alanda faliyet gösteren marka, en köklü şirketlerden birisi ve saat sektöründe de bir hayli eksi bir marka. Casio da saatler; ürün gamlarına ayrılmıştır. Saatlerin özelliklerine ve kullanıcı kesimine göre belirlenen bu ürün gamları, bizlere de oldukça yardımcı olmaktadır. Şimdi bunlarda bahsedelim.

G-Shock isminden de anlaşılacağı gibi bu kategorideki ürünler epeyce sağlam.  Sağlamlık, dayanıklılık deyince, akla G-shock gelir.
Edifice sporla uğraşanların vazgeçemeyeceği, üzerinde ister digital ister analog kronometrenin olduğu ürün kategorisidir. Ayrıca düşürmelere ve çarpmalara karşı oldıkça sağlam saatlerdir.
Pro Trek kategorisinde ise dijital ve dijital – analog saatler bulunmaktadır. Ayrıca bütün saatler üç sensörlü(pusula,barometre,yükseklik ölçer) ve güneş enerjisiyle çalışan saatleridir.
Outgear kategorisinde balık tutmayı sevenler, avcılar, tekne sahipleri ve spor severler düşünülerek hazırlanmış saatler var. Balıkçılar için Ay’ın konumunu gösterene bir takvim,  avcılar için gelgit grafiği ve sıcaklık ölçer, tekneciler için barometre var. Bunlar gibi bir çok özellik bu kategorideki saatlere eklenmiştir.
Baby-G kategorisi, kız çocukları ve genç kızlara yönelik saatleri barındırıyor. Çok sağlam ve şirin saatlerin bulunduğu bir kategori.
Sheen bayanların çok sevdiği bir kategori. Klasik ve abiye bayan saatleri bu kategoride bulunuyor.  Modelleri o kadar şık ve güzel ki. Bayanlar kesinlikle bakın derim.
Futurist adından da anlaşılacağı üzere; yenilikçi bir çizgisi olan bir saat kategorisi. Bu kategorideki saatler, dijital ve genelde köşeli.  Bayanlara özel çok şık ve renkli saatler var.
Poptone bayanlar için oluşturulmuş bir kategori. Bu kategoride saatler dijital ve genelde kordonlar silikon.  Çok sevimliler.
Beside içinde kadın ve erkek saatlerinin bulunduğu bir kategori. Spor – Klasik tarzında saatler bulunuyor. Hem erkekler hemde bayanlar için oldukça popiler olan bir kategoridir.
Phys kategorisinde çok fazla model yok. Ama bu kategorideki saatlerde ilginç bir özellik var. Saatlerde kalp monitörü var. Göğüsünüze taktığınız sensörler yardımıyla gün içinde yada antreman yaparken saatinizden kalp atışlarınızı görmeniz mümkün.

Şimdi sıra Diesel’de. Diesel saat dediğimizde aklımıza gelen modelleri şöyle bir incelersek, bu markanın ağırlıkla gençlere hitap ettiğini söyleyebilriz. Saat kasaları genelde alışık olduğumuz boyutlardan oldukça büyük. Kordon olarak genellikle deri kordoları tercih eden bir marka. Bu markaya ait saatler büyük olmasına rağmen, farklı tarzı saatleri çok gösterişli ve şık hale getiriyor. İnceleyin eminim çok seveceğiniz bir kaç model bulacaksınız.

Son olarakta Guess’den bahsedelim. Guess saat modelleri, ağırlıklı olarak bayan saatlerini barındırır. Çok güzel erkek saatleride vardır ama bayan saatleri biraz daha ağırlıklıdır. Spor, abiye ve klasik saatler, hemen hemen her tarzada saat bulmak Guess ‘de mümkündür.  Guess saatlerin fiyat aralıklarıda oldukça uygundur. Hem tarzınıza hem de kesenize uygun onlarca model bulabilirsiniz.

Umut ederim ki bu yazım size bir parça  olsun yardımcı olur. Bir sonraki yazımda tekrar görüşmek üzere.

Benzer Yazılar