Mustafa Okumuş’un Kaleminden

1987 yılının Ekim ayında Konya’da gözlerini hayata açan Mustafa Okumuş Zonguldak Atatürk Anadolu Lisesi’nden mezun olduktan sonra İzmir Dokuz Eylül Üniversitesi’nde sınıf öğretmenliği okumuştur. Üniversiteden mezun olduktan sonra vatani görevini tamamlayan Mustafa Okumuş daha sonra mesleğini icra etmek üzere tayini çıktığı şehre, Erzurum’a gitmiştir.

Mustafa Okumuş’un yazarı olduğu kalemiminucunda.com‘da Mustafa Okumuş’un kaleminden denemeler ve şiirler yer almaktadır. Ayrıca güncel hayattan ve yaşamdan kesitlerin bulunduğu bu blogda kısa hikayelerde okuyabilirsiniz.

Her insanın mutlaka yaşadıklarından, kendinden ya da farkına bile varmadığı hislerinden bir şeyler bulabileceği yazılarda Mustafa Okumuş, bize bizi, kendini anlatmaktadır.

“Eğer mümkün olsaydı karşınıza anadan doğma çıkardım. Yazdıklarımda size asla bir şey kanıtlama iddiam yoktur. Elimden geldiğince size beni anlattım. Bana hak vermenizi ya da yargılamanızı istemiyorum” diyen Montaigne’in cümleleriyle kendini anlatan yazar, kalemi ve kelimeleriyle tüm insani zaafları gün yüzüne çıkartıyor.

Kısa hikayeler de kaleme alan yazar, kendinden ve gözlemlerinden yola çıkıyor. Hali hazırda yayınlanmayı bekleyen bir çok yazısı ve şiiri olan Mustafa Okumuş için edebiyat hayatının vazgeçilmez bir parçası.

Kalemimin Ucunda ismiyle yola tekrar çıkan ve kalemindekileri bizlerle paylaşan yazar, “Hayatımda hep yazmak vardı. Okumak ve yazmak…” diyerek, edebiyatla ilgili takip edilmesi gereken bir kişi olduğunu bizlere gösteriyor. Şu an hazırda bir kitap taslağıda bulunan yazarın en büyük amaçlarından biri günün birinde sesini geniş kitlelere duyurmak.

Okumayı sevenler için tavsiye edilebilecek bir yer olan kalemiminucunda.com, gün aşırı güncellenen şiir, deneme ve kısa hikayeleriyle mutlaka ziyaret edilmesi gereken bloglardan biri.

Benzer Yazılar