Tatilde Doğru Hediyeler Nasıl Alınır

Kendinize bir liste yapın: ilk olarak bu liste bir tatile olması gerekenleri içermeli ve bu listeden sapmamalısınız. Örneğin alışveriş ederken sizi cezbedebilecek birçok etmen olacak. Bunlar çok güzel hediyeler gibi görünebilirler ama eğer listede değillerse büyük ihtimalle hediyeyi aldığınız kişiyi memnun etmeyecektir.

Rahat giyinin. Tatilcilerin uzun mesafeler yürüdükleri pek az görülmüştür. Sizi kimse dışarıda eşofmanlarınızla görmez. Alışveriş yaparken rahat giyinmenin rahat seçim yapmanıza oldukça etkisi olacaktır.

Yemek yemeyi unutmayın. Açlık ve susuzluk alışveriş gezinizi berbat edebilecek etkenlerden ikisi. Açlıktan huysuzlaştığınız anda karar vermek imkansız hale gelir.

Gerçekten beğendiğiniz hediyeyi hemen satın alın. 2008deki krizden sonra satış yelpazesi ve hacmi oldukça küçüldü. Şimdi beğendiğiniz bir şeyi almakta tereddüt edip 1 saat sonra kararlı bir şekilde geldiğinizde, istediğiniz elbisenin yerinde yeller esiyor olabilir. Tatil dönüşü almak istediğiniz hediyeleri alamamış olmak gibi bir hayal kırıklığı yaşamayın.

Kendinize zaman limiti koyun ve bu limite uymaya çalışın. İnsanların maratoncular gibi koşarak alışveriş yapmaları fikri komik gelebilir ama bu tam da tatil döneminde yaşanan şeydir.

Gerçekçi beklentileriniz olsun. İstediğiniz bütün hediyeleri bir mağazadan bir seferde almak gerçekçi değildir. Eğer beklentileriniz karşılanmazsa hevesiniz kırılabilir.

Gelecek sene için bir liste tutun. Bu listeye her sene kime ne hediye aldığınızı yazın. Bu gelecek sene aynı insanlara aynı ya da benzer hediyeler alıp, umulmadık potlar kırmanızı engeller.

Hediyenin ve tatilin ne anlama geldiğini unutmayın. Hediyeler insanları mutlu etmek için, tatiller ise sevgi, kahkaha, aile ve arkadaşlar içindir. Tatil, en çok hediye, en güzel hediye paketi ya da yenilen kurabiyelerin sayısı değildir. Tatil gerçekten eğlenmek içindir. Tatil dönüşü alacağınız hediyeler için tatilinizi zehretmemeye çalışın.

Benzer Yazılar