WordPress Nublu Teması Türkçe

Evde boş boş oturmak yerine bir webmaster forum sitesinde gördüğüm bu temayı Türkçeleştirmek istedim. Üzerine de birkaç bişey ilave ettim. Reklamları yönetmek ve birkaç tema ayarı için bir panel yazdım. Falan falan… Direk temaya geçelim.

Temamız bu. İlk gördüğümde çok hoş geldi. Ki zaten o yüzden Türkçeleştirmek istedim. :)

Temada kişisel bir sitenin teması için gerekli olabilecek çoğu şey var. Twitter güncellemeleri, sosyal medya, reklam alanları, güzel bir manşet, hoş bir görüntü vs.

Hatta sadece mavi renkte değil de diğer renklerde de olsa çok fazla kişi kullanır diye düşünüyorum. Özellikle pembe rengini bayanlar kaçırmazlar. :)

Tek bir eklenti kullandım Türkçeleştirme yaparken oda pagenavi. Yazının altında vereceğim.

Nasıl Kurabilirim?

İndireceğiniz zip dosyasını açıp içindeki wp-pagenavi kalsörünü wp-content/plugins dizinine atın. Yine zip dosyasından çıkan nublu klasörünü wp-content/themes dizinine atın. Daha sonra eklentiyi ve temayı etkinleştirin.

Ayar Yapmam Gerekli Mi?

Sadece pagenavi eklentisinde ayar yapmanız gerekmekte. Görüntünün bozulmaması için. Ben resim olarak vereyim siz ayarlarsınız o resme göre.

Birde tema panelindeki kısımları kendinize göre doldurmanız gerek. Sosyal medya profilleriniz vs.

Birde yazılarına resim vermek için yazı eklerken başlığın altındaki kısımdan bir adet resim yükleyin. Sonra tüm değişikleri kaydet diyin. Fakat resmi yazıya eklemenize gerek yok. Otomatik resim yazıya eklenecektir.

Sizden tek istediğim şey o kadar emeğe karşılık sitenin altına sadece tek bir link koydum onu silmemeniz.

DEMOİNDİR

Zip şifresi: https://usluer.net

Benzer Yazılar
Cevap Bırakın

Yorumlar 1 2
Yorum ( 52 )
 1. berk
  22 Mayıs 2013 - 12:26
  Cevapla
  • Usluer Yazar
   22 Mayıs 2013 - 12:27
   Cevapla
Yorumlar 1 2