Restaurant

Adisyon Programı Nedir?

Adisyon programı, etkili bir yönetim, minimum iş yükü, otomatikleşmiş işlemler ve kaliteli hizmeti buluşturan restoran & cafe yazılımıdır. Stok kontrolü, adisyon, rezervasyon, paket servis gibi işlemlerin hatasız olarak gerçekleştirilmesini sağlar. Eksiklerin ve fazlalıkların kolaylıkla çıkarılmasını sağlayan yazılımlardır. Restoran, cafe, kahve dükkanı, plaj, perakende gibi birçok işletme tarafından tercih edilir.

Adisyon Programı

Adisyon Programı Kullanmanın 4 Avantajı

  • İşletme sahipleri detaylı satış raporları ile günlük hangi ürünlerin ne zaman ve kimin tarafından satıldığını görebilirler. Satışı yapılan ürün hangi ödeme yöntemiyle alınmış? İşletmenin favorileri neler? Sorularının cevaplarına ulaşmak oldukça kolaydır.
  • İşletme çalışanlarının performans takibi kolaylıkla yapılabilir. Hangi personelin daha hızlı olduğunu görebilirler ve işletmelerin en kalabalık olduğu zaman aralıklarında bu çalışanlar konumlandırılabilir. Ayrıca personel verimliliği sayesinde personel alımı ya da çıkarımı konusunda yol gösterici olabilir.
  • İşletmeler basılı menü kullanımından QR menü kullanımına geçerek hem baskı maliyetlerinden, hem bekleme sürelerinden hem de hijyenik olmayan sipariş ve ödeme yöntemlerinden kurtulurlar. Akıllı cihazlarından karekod aracılığıyla işletme menüsüne ulaşan müşteriler, siparişlerini seçebilirler. El terminalleri ile sisteme tanımlanan siparişler eşzamanlı olarak mutfak ekranına yansıtılır. Böylelikle bekleme süreleri ve sözlü iletimden doğabilecek sipariş karışıklıklarının önüne geçilir.
  • Özellikle pandemi dönemiyle birlikte çevrimiçi siparişlerin büyük bir oranda arttığı görülmektedir. Bu artış restoranların da çevrimiçi sipariş dönemine geçmelerini hızlandırmıştır. İşletmelerin online sipariş kabul edebilmeleri için bir web sitesine sahip olmaları gereklidir. Online siparişler kabul etmek restoranların satışlarını büyük ölçüde artırır.

Adisyon Programı Kullanmak İçin İhtiyaç Duyulan Ekipmanlar Nelerdir?

Adisyon programı kullanabilmek için en kullanışlı cihazlar tabletler ve bilgisayarlardır. POS yazılımı ile uyumlu olduğu takdirde bir iPad ya da Android cihaz tercih edilebilir. Makbuz ve fatura çıktıları için Wifi termal yazıcılar kullanılabilir. Ödeme alabilmek için kart okuyuculara ihtiyaç duyulmaktadır. Akıllı cihazların şarj edilebilmesi için güç kaynaklarına ihtiyaç duyulur.

Kapak görseli Live on Shot

Bana kahve ısmarlamak ister misin?

Bunları da okuyabilirsin
Yazı hakkındaki yorumun nedir?