Alışveriş

Alışverişlerimizi Avantaja Nasıl Dönüştürebiliriz?

Toplum var olduğu sürece ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla mutlaka alışveriş yapacaktır. Bu alışverişleri genelde sabit olarak belirlediğimiz bir market ya da giyim mağazasından yaparız ve çevremizdeki diğer firmaların ne gibi kampanyalar düzenlediği konusunda pek bilgi sahibi olmadığımız da aşikar bir durumdur. Peki bu alışverişleri yaparken nasıl avantaj yakalayabilir?

Firmalar müşteri sayısını artırmak ya da ürettiği ürünlerin satış hacmini artırmak amacıyla çeşitli kampanyalar düzenlemekte ve bu kampanyalarda otomobilden tv’ye, akıllı telefondan tatile kadar bir çok hediye vermektedirler. Bu kampanyaların bir kısmını belki tv reklamlarında veya belki de billboardlarda görmüş olabilir ve genel olarak “Hadi canım, bir çikolataya veya kahveye arabamı verirler” şeklinde cümleler sarf etmiş olabiliriz. Aslında burada gözümüzden kaçan husus firmaların bu kampanyaları Milli Piyango İdaresi’nden aldıkları izin ile başlatıp çekilişini de halka açık şekilde noter huzurunda yapıyor olmalardır. Yani marka takıntınız yoksa bu kampanyaları iyi değerlendirerek mecburi olarak yaptığımız alışverişleri bir nevi fırsata çevirebiliriz.

“Peki bunu yapmayı düşündük, ancak çekiliş kampanyalarından nasıl haber olacağız?” sorusunu duyar gibiyim. Bu konuda internet üzerinden yayın yapan Çekilişler Dünyası isimli internet sitesi Türkiye genelindeki tüm firmaların düzenlediği çekiliş kampanyalarını ve çekiliş sonucu kazanan talihlileri yayınlayarak herkese büyük bir fırsat sunmaktadır.

Bakalım Çekilişler Dünyası nedir ya da ne değildir? Bu sitede yayınlanan tüm kampanyalar firmaların Milli Piyango İdaresinden izin aldıkları çekiliş kampanyaları olup tamamen güvenilir kampanyalardır, sitenin kullanımı herkese açık, üyelik gerektirmeyen, kimseden hiç bir ücret talep edilmediği gibi kişilerin akıllarına takılan sorularına cevap vererek kampanyalara katılımı en doğru şekilde yerine getirmelerine yardımcı olan bir sitedir, firmalar da bu site de kampanyalarını yine ücretsiz yayınlıyor ve bu şekilde çekiliş kampanyası düzenleyen firmalar ile kampanya severlerin daha hızlı şekilde buluşmasını sağlamaya çalışıyorlar. Çekilişler Dünyası’nda kişiler ya da MPİ izni olmayan ve güvenli olmayan kampanyalar asla yayına alınmıyor ve bu şekilde kişilerin de bir nevi korunması amaçlanıyor. Çekiliş sonucu kazanan talihlilerin listesinin de en hızlı şekilde yayınlandığını ve kampanyalara katılanların merakla beklediği sonuçlara buradan rahatlıkla ulaşılabildiğini de ayrıca belirtmek isterim.

Bu tarz kampanyalara ilgi gösteriyor ya da bende bu kampanyaları takibe almalıyım diyenlerdenseniz Çekilişler Dünyası’nı takip etmek sizlere büyük bir katkı sağlayacaktır. Kampanyalarda sizler bol şans dileriz.

Bunları da okuyabilirsin
Yazı hakkındaki yorumun nedir?