Otobüs Seyehati

Ankara İstanbul Otobüs Bileti NeredenNereye’de

Ankara İstanbul otobüs bileti, firmaları, seferleri, bilet fiyatları NeredenNereye.com adresinde sizleri bekliyor.

Emirgan Parkı, Boğaz’ın Avrupa yakasındaki parktır. Rumelihisarı ve Yeniköy arasında, Emirgan semtindedir. Park ve yine aynı semtte yer alan koru, sahip oldukları tarihi ve doğal zenginliklerle İstanbul’un önde gelen mesire yerleri arasındadır.

Süngeri andıran yapay taşlarla oluşturulmuş büyük bir havuzla mağaralar bulunan parkta asfalt yollar, kaskatlar, banklar, çeşmeler, manzara seyir terasları ve eski köşkler de vardır. Özgün bir çevre düzenlemesi içinde yaptırılan kır kahvesi ve özellikle Türkiye Turing ve Otomobil Kurumu’nca restore edilen Sarı Köşk’ün halka açılması kullanım potansiyelini artıran çekiciliklerdir. Barındırdığı çeşitli türde ağaçlar arasında çam, servi, göknar, salkım söğüt, kestane, atkestanesi, meşe, dişbudak, ıhlamur, pırnal, armut, erik, kiraz, ayva, şeftali ve ceviz yanında, porsuk, Lübnan sediri gibi dışarıdan getirilen az bulunur egzotik türler de vardır.

neredennereye.com

Ankara’dan İstanbul’a giden otobüs firmaları bilgileri, en uygun Ankara İstanbul otobüs bileti fiyatları için hemen www.neredennereye.com/otobus-bileti adresine girin ve biletinizi satın alın!

Osmanlılar döneminde 16. yy’da Feridun Bey Bahçeleri adıyla anılan park ve koru, sonraları çok el değiştirdi ve çeşitli kişilerce kullanıldı. Bu süre içinde pek çok eğlenceye tanık oldu ve Mehmet III zamanında Damat İbrahim Paşa’nın düzenlediği görkemli ziyafetlerle ün kazandı. Son olarak Mısır Hıdivi İsmail Paşa tarafından alındı ve bir bölümü halka açıldı. Bu dönemde, özellikle cuma ve pazar günleri İstanbul’un en kalabalık mesire yerlerinden biri durumundaydı. Daha sonra İsmail Paşa’nın varislerinden Satvet Lütfi Tozan tarafından İstanbul Belediyesi ne satılan park, günümüzde de belediyenin denetimindedir.

Beşiktaş’tan otobüs ve dolmuşlarla kolayca ulaşılabilinir. Her yıl Mayıs ayında düzenlenen Lale Bayramı, bilinen ve ilgi çeken başka bir özelliğidir. İlki 1960 yılında yapılan bayram süresince park, tarhlar dolusu laleyle bezenerek son derece güzel bir görünüme bürünür.

Ankara İstanbul biletleri dışında İstanbul Ankara otobüs bileti alımı da yapabilirsiniz. Haydi hemen şimdi www.neredennereye.com’a girin ve ucuz biletin keyfini sürün!

Kapak görseli Annie Spratt

Bana kahve ısmarlamak ister misin?

Bunları da okuyabilirsin
Yazı hakkındaki yorumun nedir?