Antalya’nın En Güzel Tatil Beldeleri

Antalya her yıl yerli ve yabancı çok sayıda turisti ağırlayan bölgelerin başında geliyor. Bu kentte hayal ettiğiniz tatili yaşayabileceğiniz yerlerin sayısı ise azımsanmayacak kadar fazla! Peki, en güzel tatil beldelerinin hangileri olduğunu merak ediyor musunuz? Sizler için araştırdık ve işte sonuçlar!

Olympos

Adımınızı attığınız anda çok sayıda sırt çantalı genç ile karşılaşabileceğiniz, özgür ruhların yegane seçimi olan Olympos Antalya ile adeta bütünleşen bir tatil beldesidir. Bol miktarda oksijen, tertemiz bir hava ve muhteşem bir manzara tatil boyunca sizi hiç yalnız bırakmıyor. Üstelik geceleri eğlenmek isteyenlere de zengin bir eğlence mekanı seçeneği sunuluyor. Kısacası Olympos hem sakinlik ve huzur hem de eğlence ve hareket isteyenleri memnun etmeyi başarıyor.

Kemer

Sahil boyunca çok sayıda turistik tesis görebileceğiniz Kemer ise sadece manzarası ile bile görenleri kendine hayran bırakmayı başarıyor. Denizin yemyeşil çam ormanlarıyla buluştuğu bu muazzam tatil beldesinde yüzmenin ve kumsalın tadını doyasıya yaşayabilirsiniz. Zira denizinin berrak olmasıyla ünlü bir tatil beldesidir ve her yıl dünyanın çeşitli ülkelerinden çok sayıda turisti bir mıknatıs gibi ülkemize çeker. Yoksa siz daha önce hiç Kemer’de tatil yapmadınız mı?

Alanya

Dim ve Damlataş Mağaraları zaten başlı başına Alanya’ya gitmek için yeterli bir neden oluyor. Muhteşem bir doğaya sahip olmasının yanı sıra tatil boyunca gezmek isteyenlere de bol miktarda seçenek sunan bu özel beldede hayal ettiğiniz tatili yaşayamamanız için hiçbir neden yok. Geceleri de eğlence hayatı ile tüm yılın stresinden anında arınmanızı sağlayabiliyor. Kısacası Alanya her yaz tatilcilerin evlerine mutlu dönmelerini sağlayan güzide tatil beldelerinden biridir.

Belek

Çam ormanlarının kendine hayran bırakan manzarası eşliğinde hayatın tadını çıkarabileceğiniz Belek özellikle golf tutkunlarının tercihi oluyor. Dinlenmek, eğlenmek ve spor yapmak için harika bir seçim olduğunu söyleyebiliriz. Üstelik en kaliteli hizmeti alabileceğiniz otel seçenekleri de Belek’te mevcut. Eğer Belek otelleri arasından seçim yapmak, erken rezervasyon indirimlerinden faydalanmak isterseniz siz de hemen Tatil Sepeti internet sitesini ziyaret edin. Böylece daha düşük bir bütçeyle bu beldede konaklayabilirsiniz.

Kapak görseli Mert Kahveci

Bana kahve ısmarlamak ister misin?

Bunları da okuyabilirsin
Yazı hakkındaki yorumun nedir?