Araç Kiralama

Araç Kiralamanın Hızlı Yolu Otokirala

Son zamanlarda gerek işimden dolayı gerekse tatil amaçlı seyehatlerim bir hayli fazlalaştı. Şehirler arası ulaşımda genellik hava yolunu tercih etsem de şehir içi ulaşımda özel araç kullanmak hem rahatlık hem de hız açısından her zaman için ilk sırada olmuştur. Tabii burada kendime ait araç ile şehirler arası yolculuk yapmadığım için mecburen seyehat ettiğim şehirde araç kiralama zorunluluğu doğuyor. Neden kendime ait araçla seyehat etmediğimi de kısaca açıklamam gerekirse, benim için vakit çok önemli. Genellikle İstanbul’a olan seyehatlerimde şahsi aracımı kullanacak olsam gidiş geliş için yaklaşık 16 saatim yolda geçmiş olacak. Fakat uçak ile bu süresi 3 saate düşürmek mümkünken kendi aracımla yolculuk yapmam çok mantıklı gelmiyor.

Araç kiralarken genellikle kurumsal firmaları seçmeye gayret gösteriyorum. Bundan yıllar önce, kurumsal araç kiralama firmları bu kadar revaçta değilken boş senede imza atıp araç kiraladığım zamanları hatırlıyorum da kurumsal araç kiralama firmaları bu sektöre ilaç gibi geldi diyebilirim. Kurumsal araç kiralama firmalarının en büyük artısı sadece kendilerini güvence altına almıyorlar, sizi de düşünüyorlar.

Günümüzde sayıları arttığı için  hangi firmada hangi aracı kaç paraya kiralayacağımı öğrenmem için baya bir vakit kaybediyorum. İşte burada imdadıma da otokirala.com sitesi yetişti. Gerçekten bu konuda biz kullanıcıları büyük bir vakit kaybından kurtaracak harika bir site. Bünyesinde bulunan pek çok kurumsal araç kiralama firmaları arasında arama yapıp bütçenize uygun aracı saniyeler içerisinde kiralayabiliyorsunuz.

İstanbul araç kiralama için sıklıkla kullandığım Otokirala’nın arayüzü de oldukça kullanışlı. Yapmanız gereken siteye girip aracınızı alacağınız konumu, alış tarihini ve bırakış tarihini seçmeniz. Ardından karşınıza belirlediğiniz tarihler arasında uygun olan onlarca araç çıkacak. Burada aracın vites tipini, yakıt tipini, hangi sınıf bir araç olduğunu da görebilirsiniz. İsterseniz bu gibi kriterleri de aramanıza filtre olarak ekleyebilirsiniz.

Burada dikkatinizi çekmek istediğim üç şey var; depozito, toplam kilometre ve hasar sorumluluk güvencesi.

Depozito: Rezervasyon süreniz boyunca, HGS-OGS ve trafik cezaları gibi sonradan çıkabilecek ödemeleri güvence altına almak için belirlenen tutardır. Tutar kredi kartınızdan bloke olarak çekilir ve araç tesliminden sonra firma tarafından bloke kaldırılır.

Toplam KM: Rezervasyon süresi boyunca maksimum kullanabileceğiniz toplam KM sınırıdır. Belirtilen KM sınırı aşımı durumunda ekstra ücret çıkacaktır.

Hasar Sorumluluk Güvencesi: Araçların tamamında çalınmaya karşı, kaza durumunda diğer araçta meydana gelebilecek hâlleri kapsamaktadır.

Aslında firma depozito ile kendini güvence altına alırken hasar sorumluluk güvencesi ile de biz kullanıcıları güvence altına alıyor.

Bir diğer güzellik ise herhangi bir sebepten dolayı aracı kiralamayı iptal edeceksiniz diyelim. Bunun için araç kiralama saatinizden 3 saat öncesine kadar iptal ve iade işlemi talep edebilirsiniz. İptal ve iade işlemleri ile alakalı veya diğer konularda detaylı bilgi almak için 0850 302 6 302 numaralı destek hattını arayabilirsiniz.

Şu an için 351 lokasyonda araç kiralama hizmeti veren ve bana Sabiha Gökçen havalimanı araç kiralama konusunda çok fazla yardımcı olan otokiralama.com’u benim gibi çok fazla araç kiralayanlara kesinlikle tavsiye ediyorum.

Kapak görseli prostooleh

Bunları da okuyabilirsin
Yazı hakkındaki yorumun nedir?

1 Yorum
  1. Azor Bey
    29 Haziran 2020 - 18:22
    Cevapla