araç takip

Araç Takip Sistemi Hakkında Bilgi

Araç takip sistemi kurumların araç operasyonlarında artan yakıt, bakım gibi giderlerin yanısıra Personelin verimliliği, mesai dışı kullanım süreleri gibi birçok verinin raporlanmasına imkân vermektedir. Bu sayede işletmeler personel ve araçlarını araç takip sistemi ile kontrol altına almaktadırlar.

Araç Takip Sistemi Kurulumu

Araç takip cihazları ortalama 20 dakika içinde kurula bilen Gps tabanlı izleme cihazlarıdır. Kurulum sonrasında kullanıcıya verilecek olan Kullanıcı adı ve şifresi ile araç takip sistemi yazılımı üzerinden sisteme giriş yapılır ve kullanıcılar anlık olarak araçlarını takip edebilirler. Mobil uygulama marketlerden de ürünlerin uygulamalarını ücretsiz olarak indirerek araçlarını takip edebilirler.

Saha Operasyonu

İşletmeler kurumlarında bulunan araçları 7/24 kesintisiz olarak takip edebilirler. Araçların anlık hız bilgilerini, bekleme sürelerini, mesai dışı kullanımlarını vb. birçok veri bilgisine araç takip sistemi cihazları ile anlık ve geçmişe dönük olarak izleyebilirler. Bu avantajları ile araç takip sistemleri firmaların sahada bulunan ekiplerinin yönetilmesinde önemli bir etki sağlamaktadır. Sistemin kullanımından sonra işletmelerde araç bakım giderlerinin ve yakıt tüketimlerinde %15 lere yakın bir avantaj sağladı gözlenmiştir.

Aksesuar Ürünler

Bunun yanısıra araç takip sistemi cihazları ile sadece araçların konum ve hız bilgilerini almakla kalmazsınız. Ayrıca araçlara takılacak olan araç takip sistemi aksesuarları ile de araçlarda sıcaklık bilgisi, uzaktan motoru durdurabilme, Sürücü tanıma kiti (RFİD) gibi birçok farklı aksesuarlar bağlanabilmektedir.

Güvenlik

Araç takip sistemi cihazları ile araçlarınızın güvenliğini sağlayabilirsiniz. Araç kontağı açılmasında veya kapanmasında belirlediğiniz saatler dışında bu işlemin aktif edilmesi size mail olarak bildirilecektir. Bunun yanısıra Motor durdurma modülü ile araçlarınızın güvenliğini en üst seviyede tutabilirsiniz. Anlık konum bilgisi alabilmeniz sayesinde araçlarınızın çalınmasında anlık olarak aracınızı takip edebilirsiniz.

Raporlama

Araç takip sistemleri genel olarak firmaların işletme giderlerinin kontrol altına alabilmesi ve sahada bulunan araçlarının organizasyonu sağlamak için tercih edilen GPS tabanlı ürünlerdir. Araçların hareket bilgilerinin raporlanması mesai dışı kullanımlarının takip edilmesi araç takip sistemi raporlarından alınacak bilgiler ile analiz edebilirsiniz. Aktivite detay raporları, Bekleme raporları, Mesai dışı kullanım raporları, Seyahat raporları gibi birçok veri bilgisine araç takip sistemi raporların üzerinden ulaşabilirsiniz.

Araç Takip Sistemi Fiyatları

Araç takip sistemi fiyatları satın almak istediğiniz araç takip cihazı ürünlerine göre değişkenlik göstermektedir. Standart donanıma sahip olan bir araç takip sistemi cihazı ile aksesuar ürünler bağlanabilen araç takip sistemi cihazı arasında fiyat değişiklikleri olacaktır.

Kapak görseli Tobias

Bana kahve ısmarlamak ister misin?

Bunları da okuyabilirsin
Yazı hakkındaki yorumun nedir?