diyet

Aristo Diyeti İle Zayıflama Hikayem

Hayatım boyunca her pazartesi diyete başlar ve haftanın sonunu göremeden diyeti bozardım. Her zaman fazla kilolu oldum ve kendimi bildim bileli de fazla kilolarımla uğraşıyorum. O kadar çok yöntem denedim ki. Her yaz popüler olan diyetler, anında kilo kaybettirdiğini iddia eden çaylar, garip egzersiz şekilleri. Bütün bunlar sonunda gerçekten yorgun düştüm ve psikolojim de yıprandı. Sonunda kendi bedenim için en doğru beslenme şeklini buldum. Aristo diyeti. Bu diyete başlama sürecimi ve aldığım sonuçları paylaşarak benim gibi kilolarıyla uğraşan kişiler için ilham olmak istiyorum.

38 yaşındayım ve 2 çocuğum var. Kilom en son 106 olduğunda artık çocuklarımın peşinde koşamaz, günlük işlerimi yerine getiremez olmuştum. Kendimi taşımak yeterince zorken bir de küçük çocuğumu kucakta taşımam gerekiyordu. Bütün bunların yanında da kendimi çirkin ve işe yaramaz hissediyordum. Her ne kadar çocuklarımla vakit geçirmenin zorluğu daha ön planda olsa da kendimi beğenmiyor oluşum da beni ciddi anlamda etkiliyordu. Bu durum devam ettikçe daha fazla bunalıma giriyor ve daha fazla yiyordum. İnternette okuduğum ya da televizyonda gördüğüm bir diyeti hemen uygulamaya geçiyordum. Ama bu diyetleri en fazla 3 gün devam ettirebiliyordum. Benim için aç kalmak dünyanın sonu gibi bir şeydi. Aç kaldığımda sinirli ve asabi oluyordum. Bu da çocuklarıma kötü bir şekilde yansıyordu. Daha sonra ailemin de tavsiyesiyle bir uzmandan yardım almaya karar verdim. Kendi başıma yaptığım diyetler hem sağlığımı olumsuz etkiliyordu hem de sonuç almak imkansızdı. Bu yüzden Dr. Gönül Ateşsaçan’a muayene olarak kilo verme isteğimi belirttim. Yapılan tetkiklerden sonra benim için en uygun diyetin Aristo diyeti olduğu sonucunu aldım. İlk başta önyargılı olarak başladığım bu diyet benim hayatımı değiştirdi. Her zaman yaptığım diyetler gibi aç kalacağım ve sonunda her bulduğum şeyi yiyeceğim diye düşünüyordum. Ancak böyle olmadı. Gönül hanımın bana verdiği diyet listesini gördüğümde çok şaşırdığımı hatırlıyorum. Lezzetli öğünlerin olduğu bu diyet listesinin bana daha fazla kilo aldıracağından da korkmaya başlamıştım. Ancak Gönül hanım bir doktordu ve benden daha fazla şey bildiğine güvendiğim için dediklerini yaptım.

İlk bir hafta boyunca hiç aç kalmadığımı fark ettiğimde gerçekten çok mutlu hissettim. Çiğ sebzeleri istediğim kadar tüketebiliyordum. Sevdiğim birçok meyveyi ara öğünlerde yiyebiliyordum ve en önemlisi de öğle ve akşam yemeklerinde sebze yemeği ve et seçenekleri ile kendimi tamamen doymuş hissediyordum. Bu diyeti yaparken yaşadığım şok yalnızca aç kalmıyor olduğumu fark ettiğim anda değildi. En büyük şoku tartıya çıktığımda gördüm. 1 haftada tam 7 kilo vermiştim. İlk başta bunların ödem olduğunu düşünsem de vücudumda gerçekten büyük bir hafiflik hissediyordum. Bu kadar kısa sürede böyle bir sonuç almak beni çok daha hevesli biri haline getirdi. Eğer düzenli olarak egzersiz de yaparsam çok güzel bir vücuda sahip olabileceğime inanıyordum. Şu an 3. Haftamın içindeyim ve 106 kilodan 92 kiloya düştüm. Gönül hanımın oldukça net bir şekilde beslenme düzenimi nasıl değiştireceğimi anlatması ve Aristo diyetini hayatıma sokması benim hayatımı mükemmel şekilde değiştirdi. Artık bunu bir diyet olarak değil yaşam tarzı olarak görüyorum. Ve zararlı yiyecekler yerine karnımı en iyi şekilde doyuracak faydalı yiyecekler tüketiyorum. Gün geçtikçe daha fazla kilo vereceğime ve en önemliside çok daha sağlıklı biri olacağıma inanıyorum.

Daha fazla bilgi için: aristodiyeti.com.tr

Kapak görseli Pixabay

Bana kahve ısmarlamak ister misin?

Bunları da okuyabilirsin
Yazı hakkındaki yorumun nedir?