Asassin's Creed

Asassin’s Creed Oyununun Hikayesi

2007 yılında piyasaya sunulan ve kısa süre içerisinde efsane oyunlar arasındaki yerini alan Assassin’s Creed, hikayesi ile de özel bir yere sahip. 3. şahıs aksiyon ve macera türündeki oyun, geliştirildikten hemen sonra hem masaüstü hem de konsollarda desteklenmeye başlandı. Günümüzde bir seri olarak bilinen Assassin’s Creed serisinin ilk oyunu Assassin’s Creed, özel hikayesi ile oyuncuları 1191 yılına götürüyor.

Asassin’s Creed Oyununun Hikayesi Nedir?

Oyun 1191 yılında yapılan 3. Haçlı Seferi döneminde geçiyor. Tapınak şövalyeleri ile Haşhaşiler adındaki suikastçı tarikatının karşı karşıya geldiği bu oyunda, oyuncular Desmond Miles’i yönetiyor. Ancak oyunun hikayesinde dikkat çeken detay Desmond Miles’in olaylara sadece tanıklık etmesi. Zira 21. yüzyılda yaşayan birisi olan Desmond Miles, özel olarak geliştirilen bir makine ile atalarının yaşadıkları dönemlere gidiyor ve geçmişteki olaylara tekrar şahit oluyor. Bu olay sırasında ise anılarda izlenen ana karakter Suikastçı Altaïr Ibn-La’Ahad. Bu nedenle oyuncular oyun oynarken dolaylı olarak Desmond Miles yerine Altaïr Ibn-La’Ahad’i yönetiyor. Oyun savaşın vahşi ve acımasız yönlerini ön plana çıkarırken tapınak şövalyeleri ile Haşhaşiler arasındaki mücadeleyi ekranlara taşıyor. İki farklı grubun karşı karşıya gelmesindeki nokta ise özel bir silah. Cennet Elması olarak adlandırılan ve çok güçlü olan bu silahı elde etmek için birbirlerine karşı ölümcül bir savaş içerisine giren iki grup, silahı elde etmek ve üstünlük kazanmak istiyor.

Oyun hikayesindeki en masum insanlardan birisi olan Desmond Miles, kendi ataları üzerinde araştırma yaparak geçmişteki gerçekleri öğrenmek isteyen Abstergo Şirketi tarafından kaçırılıyor ve zorla makineye bağlanıyor. Call of Duty için hikaye de bu şekilde başlıyor. 

Oyunların her birinin kendisine özel hikayeleri var ve bu hikaye doğrultusunda oyunu oynamaya başlamak daha farklı bir duygu kazanılmasını sağlıyor. Assassin’s Creed oyununu hikayeden bağımsız bir şekilde oynayan bir kişi, sadece karşısına çıkan düşmanları öldürerek oyunu bitirmeyi hedeflerken oyunun hikâyesini bilen bir kişi, arka plandaki güçlü silaha ulaşma tutkusunu, Abstergo şirketi tarafından kaçırılan ve zorla makineye bağlanan Desmond Miles’i çok daha yakından tanıyabilir ve oyuna daha farklı bir bakış açısıyla bakabiliyor.

Assassin’s Creed oyununu en yüksek performansta oynayabilmek için yüksek donanım özelliklerine sahip oyun bilgisayarı modellerini inceleyebilirsiniz.  Seçtiğiniz bilgisayar ile keyifli oyun vakti geçirebilirsiniz.

Bana kahve ısmarlamak ister misin?

Bunları da okuyabilirsin
Yazı hakkındaki yorumun nedir?