dış cephe aydınlatma

Aydınlatma Yaparken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Uluslararası aydınlatma komisyonun yaptığı tanıma göre objelerin ve mekânın rahatça görünmesinin sağlanması için ışıklandırma yapılmalıdır. Işık kirliliğinden uzak durmak, gözleri rahatsız edecek miktarda ışık uygulamamak, gereksiz ışıklandırma yapıp enerji israfı yapmaktan kaçınmak ve ışığı doğrudan görünmesini istediğimiz objenin üstüne göndermekten ziyade çevresine eşit miktarda ışığı yaymak ışıklandırma yapılırken dikkate alınması gerekli unsurlardır.

Aydınlatma Nasıl Yapılmalıdır?

Evdeki her odanın kullanılış amacı birbirinden farklıdır. Banyoda tıraş olmak ve makyaj yapmak için, yatak odasında kitap okumak için ayrı ışıklandırmalar gerekir. Ayrıca ışıklandırma miktarları ile odanın büyüklüğü ve ışığın bulunduğu yer çok önemlidir. Aksi takdirde göz yorgunluğu yaparak baş ağrılarınızın nedeni olabilir.

Dış aydınlatmalarda ışık kirliliğinin olmaması gereklidir. Ayrıca, ışık kaynağı tasarımı bulunduğu bölgeye göre değişeceğinden dikkate alınarak seçilmesi önemlidir. Bahçe aydınlatmalarda bahçemizin estetik olarak hoş durmasına özen gösteririz. Işığı çok miktarda ve doğrudan görünmesini istediğimiz alanlara yöneltmektense bahçeye eşit miktarda ışık yayıp görsel güzellik katacak objelere de fazladan ışık kaynağı kullanmak mantıklı olacaktır.

Birbirinden renkli ve çeşitli tasarımlarla dolu ürünler http://www.yakanaydinlatma.com.tr adresinde evlerinizi, bahçelerinizi, sokaklarınızı ışıklandırmada sizler için bekliyor.

Kapak görseli PublicDomainPictures

Bana kahve ısmarlamak ister misin?

Bunları da okuyabilirsin
Yazı hakkındaki yorumun nedir?