Azar Görüntülü Sohbet Uygulamasının Özellikleri

Görüntülü sohbet uygulamaları arasında en çok sevilen uygulamalardan birisi olan Azar, son dönemlerde birçok kullanıcı tarafından en sevilen uygulama olarak nitelendirilmesiyle birçok kişinin ilgisini çekmeyi başardı. Diğer uygulamaların aksine daha kaliteli görüntü ve sohbet imkânı sunan Azar’ı şu an dünyada 30 milyondan fazla kişi kullanmaktadır.

190’dan fazla ülkede faaliyet gösteren Azar indirilme verileri incelendiğinde faaliyet gösterdiği 130 ülkede en çok indirilen uygulamalar arasında yer almaktadır. Bu ülkelerin Google play ve App Store uygulama indirme marketlerinde indirilme sayısı ile ön plana çıkan uygulamalar arasında yer almaktadır. Birçok özelliği ile her gün daha fazla kişiye erişen Azar bünyesinde bulunan arkadaşlık özelliği 37 milyardan fazla kullanılırken Hızlı Eşleşme Özelliği 44 milyardan fazla kullanılmıştır.

Azarın En Beğenilen Özellikleri

Azar uygulamasında bulunan birçok özellik birçok kişi tarafından kullanılmaya başlamıştır. Milyonları aşan kullanıcı sayısı kullanıcıları düşündürse de Azar bünyesinde bulunan birçok özellik kişilerin Azar Kasma ve Azar Donma problemleri yaşamasının önüne geçmektedir.

Azar Arkadaş Ekleme Özelliği

Azar’ın en sevilen özelliklerinden birisi olan Arkadaş Ekleme Özelliği kullanıcıların görüntülü sohbet sonrasında sohbet ettikleri kişiyi arkadaş olarak ekleme imkânı elde etmesine yarayan bir özelliktir. Kullanıcılar arkadaşlık isteği kişiler sonrasında kabul aldıkları takdirde istedikleri zaman özel arkadaş listeleri oluşturabilmektedir. Oluşturulan arkadaşlık listelerindeki kişilerle kullanıcılar istedikleri takdirde görüntülü, sesli veya mesajlaşarak sohbet etme fırsatı elde etmektedir. Arkadaş ekleme özelliğini kullanan kullanıcılar diğer kişiler tarafından kötü söz, taciz veya zorbalığa kaldığında arkadaş engelleme ve şikâyet etme özelliğini kullanarak hem kişilerle iletişimini kesebilmekte hem de uygulamanın iyileşmesinde rol oynadığı için puan kazanmaktadır.

Video Efektleri Özelliği

Azar bünyesinde hem web sürümünde hem de mobil uygulamada birçok video efekti bulunmaktadır. Bulunan bu efektler kişilerin hem çerçeve hem filtre hem de kostüm kullanarak uygulamada diğer kişilerle sohbet ederken eğlenmesine olanak sağlamaktadır. Azar’ın en sevilen özellikleri arasında yer alan bu özellik birçok kişinin uygulamada keyifli bir şekilde sohbet etmesine olanak sağlamıştır.

Azar VİP Üyelik

Birçok avantajından ücretsiz bir şekilde yararlanabileceğiniz Azar uygulamasında istediğiniz takdirde VİP üyelik satın alarak da daha fazla avantaja erişebilirsiniz. Azarda ilk olarak VİP üyelerin reklamları kaldırma özelliğinden yararlanabildiğini söyledikten sonra diğer özellikleri de inceleyelim.

  • Eşsiz Konum Özelliği: Kullanıcıların uygulamadaki konumlarını istedikleri bölgede gösterme fırsatı sağlayan bir özelliktir.
  • Sınırsız Bölge Özelliği: Kullanıcılara istedikleri bölgeleri seçerek insanları tanıma fırsatı sunan özelliktir.
  • Kullanıcı Adı Değiştirme: VİP üyeler azar bünyesindeki kullanıcı adını değiştirebilmektedir.
  • Arka Kamera: Genellikle ücretsiz versiyonunda ön kamera kullanımına izin veren Azar’da VİP üyeler arka kameralarını da kullanarak sohbet edebilmektedir.
  • VİP Rozeti: VİP üyelere verilen bu rozet kullanıcıların daha fazla ilgi çekmesine olanak sağlamaktadır.

Uygulamada daha fazla sosyalleşmek isteyen kişiler Google Play ve App Store üzerinden uygulamayı indirebileceği gibi Azar’ın facebook bölümünde bulunan Azar indir Facebook bölümünden de uygulamayı ücretsiz bir şekilde temin edebilmektedir.

Bunları da okuyabilirsin
Yazı hakkındaki yorumun nedir?