Balık Burcu

Balık Burcu Erkek ve Kadın Özellikleri ve Günlük Yorum

Balık burcu; deyince ilk akla gelen hayal kurmaktır. Balık burcu özellikleri duygusal, merhametli, yumuşak başlı, hayal gücü yüksek, hassas, naif, anlayışlı, fedakar, elcil, romantik, gizemli, telepatik, gizemli, idealist, sonsuz, bütünleşen, spiritüel, sezgisel, elit, mütevazi, hayalperest, karmaşık, aldatıcı, savunmasız, pasif, melankolik, düzensiz, belirsiz, değişken. Balık burcu döngüde sonda yer alır. Bu sebeple her burcun özelliklerinden bir parça almaktadır. Bu sebeple her burç ile az çok anlaşabilir. Balık burcu su grubuna dahildir. Balık burcunun yöneticisi Neptün önsezi ve derin bir kavrayış vermektedir. Balık burçları hayalleri ile ve hayalleri için yaşar.

Balık burcunun sembolü olan çift balık çift karakteri sembolize eder. Bu iki balık farklı yönlere doğru gider. Bu farklı yönlere gitme balık burcuna sahip karakterin kararsızlığını ve karmaşıklığını simgeler. Balıkların duyguları ile mantığı sürekli çatışır. Bu sebeple onu anlamak kolay değildir. Duyguları an be an değişir.

Bu burca sahip kişiler dış etkenlere çok açıktır. Onlar öyle hassastırlar ki çevresindeki insanların ruh hallerinden hemen etkilenirler. Eğer etrafındakiler olumlu duygulara sahip ise olumlu olurlar, olumsuz duygulara sahip ise hemen moralleri düşecektir. Başka insanların sıkıntılarından çok kolay etkilenirler. O sorun çözülse bile etkileri balık burçlarının üzerinde bir müddet devam eder.

Balık burcu özelliklerinden biri de manevi değerlerinin güçlü oluşudur. Fazla hassas ve merhametlidirler. Onlar herkesin sorunu ile ilgilenir, onlara destek olur ve tavsiyelerde bulunurlar. Balık burcu sevdiği insan için her türlü fedakarlıkta bulunur.

Balık burcu insanları hayatın acı gerçeklerine karşı çok savunmasız olurlar. Onlar için gerçekler çok ağır olabilir. Bu burca mensup kişiler kendini kandırabilir ve gerçeklerden kaçmak için hayal güçlerine sığınabilirler. Balık insanının altıncı hisleri oldukça gelişkindir. Dış dünyayı genel olarak duyguları ve hisleri ile kavrar. Bu burç esrarengiz ve doğaüstü yeteneklere sahiptir. Balık burcu insanları yumuşak başlı ve uyumludur. Fakat çok çabuk karamsarlığa kapılabilir ve kaygılı bir kişiliktir. İyi niyetlidir fakat daha olumlu düşüncelere sahip olması gerekir.

Balık burcu derin duygulara ve hassasiyete sahip olduğu için derin bir biçimde sevebilir. Aşk, bu burçtaki insanların yaşamında büyük bir rol oynar. Balık burcu özelliklerine bakıldığında en başta romantik olmasını görebiliriz. Bu insanlar aşık olmadığı zaman hayatlarından fazlasıyla sıkılırlar. Fakat bir kere aşık olduklarında da sevdiği kişiyi çok gözlerinde büyütür ve gerçekleri tam olarak göremezler. Hayal kırıklığına uğrarlarsa aşkları biter fakat kısa bir müddet sonra başka birini de büyük bir aşk ile sevebilirler.

Balık burcu kadını; birçok erkek tarafından beğenilir ve ilgi görür. Balık kadınının herkesi etkileyen bir güzelliği vardır. Balık burcu kadını bütün dişiliği ile ortalıkta salınır. Su ve toprak grupları dişil özelliklere sahip olduğu için doğuştan bir kadındır. Balık burcunu yöneten iki gezegen vardır. Bu gezegenler Jüpiter ve Neptün’dür. Jüpiter’den şans, bolluk ve bereket enerjisini alır, Neptün’den ise gizemli ve duygusal yanlarına etki eder. Balık burcu kadını; yaşadığı zorluk ve mücadeleleri asla dışarıya yansıtmaz. Onun zayıf yanlarını, kırık kalbini ve düşük omuzlarını değil zarif ve seksi hareketlerini görürsünüz. Balık kadınlarına baktığınızda yumuşacık ve huzurlu tavrını göreceksiniz.

Balık burcu hakkında bu özellikleri öğrendikten sonra şimdi de günlük balık burcu yorumunuzu okuyabilirsiniz.

Bana kahve ısmarlamak ister misin?

Bunları da okuyabilirsin
Yazı hakkındaki yorumun nedir?