Balonlarım Vardı

Malumunuz dün bayramın son gününü geçirdik ve yeniden normal bir güne döndük. Birkaç şey yazmak istedim bende bayramlarla ilgili. Nerde o eski bayramlar diyerek bir şeyleri anlatmayacağım. Sonuçta 20 yaşındayım ve en fazla bundan 10 sene öncesini sağlıklı bir şekilde hatırlayabilirim. Hatta o kadar bile değil. Ama gerçek şu ki ben eski bayramları daha çok seviyormuşum. Ramazan gelmeden önce içimde o kadar çok istek vardı ki. Hatta şuradaki yazımda da belirtmiştim bunu. Ama bu sene nedense umduğum gibi geçmedi.

Daha önceki Ramazan aylarını getiriyorum da aklıma, davetler olurdu. Herkes ailecek yemeğe giderdi birbirine. Bu sene hiçbir akraba davetine gitmedim. Çünkü kimse çağırmadı. Hiç doğru düzgün büyüklerimle muhabbet edemedim.

Bayramlarda kapı zili hiç durmazdı. Biri gelir diğeri giderdi. Neden artık parmakla sayılabilecek kadar insan geliyor bilmiyorum. Ben küçükken bayramın ilk günü büyüklerimin elini öptüğümde 3-5 kuruş harçlık verirlerdi. Harçlık olmasa bile balon verirlerdi. Şimdiki çocuklara bakıyorumda balonda bihaber. Eşşek kadar olunca harçlık ve balon zamanımız da geçti tabi. Çok iyi hatırlıyorum bayramın birinde babam takım elbise almıştı bana. Daha ufağım tabi. Filmli fotoğraf makineleri ile fotoğraf çekinmiştik. Hatta o fotoğrafı da paylaşayım hemen. :)

Üzerinde sarı bir elbise olan şuan 14 yaşındaki kardeşim. Diğeri ise benim. Her şey güzeldi o zamanlar, bayramlar güzeldi. Bayramların gelmesini o kadar çok isterdim ki. Hala da öyle. İnsanlara bakıyorum da onlarda çok fazla istiyorlar bayramların gelmesini, tatile gitmek için.

İbrahim Sesigüzel’in namıdiğer İbo’nun 70’li yıllarda çıkarttığı şu şarkıyı paylaşmadan bu yazıyı bitiremem. Galiba en güzel sözde budur; bayramlar mı eskidi bizler mi yaşlandık?

Bana kahve ısmarlamak ister misin?

Bunları da okuyabilirsin
Yazı hakkındaki yorumun nedir?

3 Yorum
 1. Kerem ZOR
  22 Ağustos 2012 - 11:09
  Cevapla
 2. Hasan Safa
  22 Ağustos 2012 - 12:40
  Cevapla
 3. Daktilograf
  22 Ağustos 2012 - 19:14
  Cevapla