defter

Bebek Anı Defteri Nedir?

Bebek anı defterleri son yıllarda daha da popüler hale gelen ve anne-babaların bebeklerine hatıra olarak bırakabileceği en özel hediyeler arasında bulunuyor. Hamilelik sürecinde yaşadığınız karmaşık duygularınızı not alarak kendinize de gelecek için özel notlar alabilmenizi sağlayan bebek anı defterleri bebeğinizin kalp atışlarını ilk duyduğunuzda, ilk kez tekme attığında ya da onu ultrasonda ilk gördüğünüzde yararlanabileceğiniz defterler arasındadır.

Çoğu zaman yaşadığınız özel anları fotoğraflamış olmanız yeterli olmayabilir. Bu tür anlarda tarihe ufak notlar düşmek ve hissettiklerinizi kalın harfler ile yazmak ve bir daha unutmamak isteyebilirsiniz. Bebek anı defterleri en güzel anları biriktirirken yararlanabileceğiniz defterler arasında yer almaktadır. Hamile kaldığınızı öğrendiğiniz ilk andan itibaren bebeğinizin ilklerini gün gün hatıra defterine yazabilirsiniz.

Bebek Anı Defterleri Ne İşe Yarar?

Bebeğinizin ilk ultrason fotoğrafından 1 yaşına kadar olan gelişiminde nasıl bir gelişim gösterdiğini, el ve ayaklarının izlerini, ilk kelimelerini ve hatta hissettiğiniz tüm diğer duyguları da bebek anı defterine not alabilirsiniz. Bebeğinize ait olan her ilk anı tarihiyle ve hissettirdikleriyle not alabileceğiniz bebek anı defterini bebeğiniz büyüdüğü zaman ona armağan ederek hayat boyunca saklayabileceği eşsiz bir hediye verebilirsiniz. 

Bebek anı defterlerine bebeğinizin boyunu, kilosunu ve daha pek çok farklı detayını da not alabilirsiniz. Bebeğiniz için yaptığınız hazırlıklar, ilk oyuncak ve ilk kıyafet gibi pek çok farklı ilke de defter içerisinde yer ayırabilirsiniz. Bebeğiniz ile geçireceğiniz ilk yıl, onun minik hayatında yaşadığı her şeyin ilkine şahit olabilmeniz açısından son derece önemlidir.

12 aylık bu kısa döneme sığabilecek olan yüzlerce farklı hatıra bulunmaktadır. Bu sebeple, bebek anı defteri içeriği sadece bebeğiniz karnınızdayken öne çıkmaz. Bebeğinizin doğduğu ilk andan itibaren her gün kullanmaya devam edebileceğiniz bebek anı defterine 1 yaşına kadar her ay boy ve kilo gelişimini, el ya da ayak izlerinin fotoğraflarını, ilk anne dediği anı, ilk kez kaç adım attığını ve en sevdiği yiyecekleri de not alabilirsiniz. 

Bebek Anı Defteri Nereden Alınır?

Bebekler için önemli olan bu defterler aynı zamanda anne adayları için de son derece önemlidir. 9 aylık uzun hamilelik yolculuğunda anneler motivasyon kaynağı olarak bu defterden yararlanabilirler. Yaşanan onlarca karışık duygu, hatıra defteri sayfalarında kendisine yer bulurken hem annenin uzun bekleyişinde ona arkadaşlık eder hem de bebek büyüdüğü zaman unutulmaz bir hediye olarak kalır.

Bebek anı defterlerinin en özel ve iyi örneklerini sizler için bir araya getiren https://chapters.com.tr/ adresini ziyaret ederek sizler de bebekleriniz ve kendiniz için en özel anılara sahip olabileceğiniz bebek anı defterlerine sahip olabilirsiniz. Birbirinden özgün tasarımlar ile dikkat çeken bebek anı defterleri arasında bebeklerin cinsiyetine de uyum sağlayabilecek olan çeşitler sizlere sunulmaktadır.

Kapak görseli Negative Space

Bana kahve ısmarlamak ister misin?

Bunları da okuyabilirsin
Yazı hakkındaki yorumun nedir?