ben okula giderken

Bugün benim okula gittiğim nadir günlerden biriydi. :) Valla allah okuluma zeval vermesin haftada iki güncük ders koydular bu yıl. Pazartesi günü 5 saat matematik salıda 5 saat edebiyat ile geçip gidiyor. Okula uyumaya gidiyorum diyebilirim :) Tek sıkıntı var sabit bir sınıfımız yok. Atalarımız gibi göçebe yaşıyoruz. :) Elimizde çantalar dolan ha bire okulu. :) Kantinde bile ders işledik yani. :) Neyse bugünde kütüphanedeydik. Herkes bir sandalye bulup yayılmak için izdiham yaptı. Bense uzaktan o sahneyi izledim. Saçmalıktı yaptıkları. En son ben girdim sınıfa baktım yer kalmamış olsun arkadaş ben ayaktada dinlerim dedim durdum camın önüne. :) 1. ders iyiydi 2 de öyle 3 te pencere önüne oturdum baktım olmuyor 4. derste yere bağdaş kurup oturdum valla. :) :) Hayatımdaki en rahat dinlediğim dersti. :) 4 saat bağdaş kurarak yerde oturdum. :)

Sabah bi kardeşlik geldi “Ayşe telini bi verir misin” dedi? Kardeş değilmi elbette dedim verdim. Ya şimdi kardeşimden de telefonu şarjı smsi sakınacak biri değilim. :) Maşallah mübarek yıllık biriktirmiş içinde sanki 8 saat teli geri alamadım. :) Hadi sen konuşuyorsunda karşıdakinin işi falan yokmu arkadaş ya. Sms falan umrumda değilde sarj gidiyordu. :) Benim telefon dayanmadı tabi bu tempoya gün bitmeden sarj bitti. :) Arızası olmasa muhteşem bi telefon aslında ama işte her güzelin kusuru vardır. :D Şu üni sınavını bi kazanayım hemen gidip aynı telefondan bi daha alacam. Fena koydum kafaya alacam. :)

Birde bugün beni çok çok çok mutlu eden bi haberede dokunmadan edemeyecem. :) Siire olan tutkumu beni tanıyanlar pek bi iyi bilirler. Bu tutku sayesinde geçen yıl okulda bir şiir gecesi düzenledimdi. :) Kendi çabamla yaptım koşturdum ama müthiş bir sonuç oldu yani. :) Bu yılda benim yarışmanın 2.sini düzenliyorlarmış. :) Duyduğuma çok sevindim. Sonra edebiyat zümresi başkanı çağırdı beni sen olmadan olmaz senin şiirlere verdiğin o duygu bi başka be kızım dedi kanıma girdi. :) Bende bi şiir okuyacam. :) Ve diğerlerini çalıştıracam tabi kimse ben gibi okuyamazda işte yapacaz birşeyler :)

Şiirler… Kendi yolumu bulduğum mısralardınız benim için. Sayenizde bugünüde mutlu  kapattım. :)

Şu dinlediğiniz geçen sene şiir gecemde kullandığım bi fon müzikti, şiirlerimi okurken bana çok yardımcı oldular. Çok duygulandığım anda şiire ağlayarak devam etmiştim hatırlıyorum. :)

Benden size tavsiye Dursun Ali Erzincanlı dinleyin. :) Güzel şiir yorumluyor…

Bunları da okuyabilirsin
Yazı hakkındaki yorumun nedir?