klaket

Biriken Videolarınızı Atmayın Video Yapın

Fotoğraf çekmek eminim ki pek çok insanın sürekli olmasa da özel zamanlarda yaptığı bir iştir. Özellikle de bunu hobi haline getirmiş ve güzel bir fotoğraf makinesi ile fotoğraf çekiyorsanız bu eylemi zevkle yaparsınız. Tabi burada sadece tek önemli nokta fotoğraf çekmek değil. Çekilen bu fotoğrafları düzenlemek de önemli.

Kizoa

Kizoa bu konuda oldukça kullanışlı bir uygulama. Bu uygulama sayesinde ekstra bir bilgiye ihtiyacınız kalmadan fotoğraflarınızı video haline dönüştürebiliyorsunuz. Yapmanız gereken tek şey bir hikaye belirlemeniz. Fotoğrafları film şeridine ekledikçe hikayeniz de efektler ve müzik ile anlamlı bir videoya dönüşüyor. Kimileri için gereksiz gelebileceği gibi birçokları icin bu tarz slayt gösteriler önemli. Bu program düğün slaytları hazırlamak, mezuniyet hatırası , seyahat günlüğü ya da anne-babaların çocukları için güzel anılar oluşturmak icin güzel modeller sunuyor. Geçmiş günleri yadetmek için de kullanılabilir doğrusu.

Örnek Video: http://www.kizoa.com/Video-Maker/d24351182kP216510477o1l1/fusion

Kizoa için yazılım vs indirmeye gerek yok. http://tr.kizoa.com adresinden ücretsiz üye olunabilir hatta üye olmadan da test etme amaçlı bakabilirsiniz ama videonuzu kaydetmek ve sosyal medyada paylaşmak ya da blog sayfanıza yerleştirmek isterseniz bir hesabınızın olması gerekiyor. Video düzenleme araçlarından kolaj yapma, fotoğraf düzenleme gibi seçeneklerden faydalanabilirsiniz. Fotoğraflarınızın cözünürlüğü ne kadar iyi olursa videounuz da o kadar estetik görünüyor. Videonuzu daha sonra sosyal medyada ve e-posta ile paylasmak veya blog sayfanızda yayınlamak ücretsiz.

Kapak görseli Donovan Silva

Bunları da okuyabilirsin
Yazı hakkındaki yorumun nedir?