Blog Sözlük Merhaba Dünya Dedi

Aslında Blog Sözlük merhaba dünya diyeli baya oldu. Fakat işlerimin yoğunluğu, eve geldiğim zaman yorgunluktan hiçbir şey yapmak istememem ve biraz da üşengeçliğimden dolayı bu güzel projeden ancak şimdi bahsedebiliyorum. İşe başladığımdan beri blogu bir hayli ihmal ettiğimin de farkında olduğumu bilmenizi isterim. Kısa süre içinde bu ihmalkarlığıma bir son vereceğim.

Asıl konumuza gelirsek günün birinde Sezer Reis beyler ben bir subdomain açıp içerisine de sözlük kuracağım ve kısa kısa yazılarımı oraya yazacağım demesini ben, Tahsin, Ubeydullah, Mustafa ve Emrah Abi‘nin olumsuz karşılaması sonucu Blog Sözlük projesi ortaya çıktı. Sezer Reis’in bu düşüncesine karşı çıkmamızın sebebi ise blogunun yanında böyle bir şey yaparak blogunu daha fazla ihmal edecekti. Ayrıca tamamen gereksiz bir şeydi. Daha sonra ortaya atılan fikirler sonucunda blog yazarlarını bir arada toplayacağımız bir platform kuralım dedik. Böyle bir platformun olmaması ve blog yazarlarının da böyle bir platforma ihtiyacı olması kısa sürede karar verip platformu kurmamızı sağladı.

Blog Sözlük

Sözlük için scripti alıp sözlüğü açtıktan sonra anladık ki scriptin eksikleri bir hayli fazla. Günden güne hem bu eksikleri tamamladık hem de üzerine yeni şeyler kattık, katmaya da devam ediyoruz. Daha önce herhangibir sözlükte yazmadığım için sözlükte yazmanın bu kadar keyif vereceğini tahmin etmiyordum.

Açıkçası şahsım adına konuşursam projenin bu kadar kısa sürede bu seviyeye geleceğini tahmin etmiyordum. Ben bu yazıyı yazarken 201 üyeye ulaşılmış, 780 başlık açılmış ve 3233 entry girilmiş. 1 ay gibi kısa bir sürede bu rakamları görmek mutluluk verici. Bizi mutlu eden başka bir şey ise sözlüğü bloglarında paylaşıp ellerinden geldiğince duyurmaya çalışan üyelerimiz. Sağ olun, var olun.

Sözlüğe ilk zamanlar sadece blog yazarlarını kabul etsek de blog takipçilerinin de isteği üzerine üyeliği herkese açtık. Eğer blogunuz yoksa ve sadece blogları takip ediyorsanız üye olurken sadece okuyorum seçeneğini seçmeniz yeterli. Yok ben yazıyorum diyorsanız da blog yazarıyım dedikten sonra blog adresinizi girmeyi unutmayın.

Sözlüğün ilk bin üyesinden biri olma fırsatını kaçırmayın, ileride torunlarınıza bir şeyler anlatırken bizden de bahsedersiniz. :)
http://blogsozluk.com

Bunları da okuyabilirsin
Yazı hakkındaki yorumun nedir?

Yorumlar 1 2
49 Yorum
 1. Esra
  4 Mart 2017 - 14:28
  Cevapla
  • Usluer
   5 Mart 2017 - 09:09
   Cevapla
 2. Volkan Akpınar
  27 Mart 2017 - 18:59
  Cevapla
 3. Yasin Ergül
  28 Nisan 2017 - 10:56
  Cevapla
 4. İbrahim Kavakli
  11 Haziran 2017 - 18:41
  Cevapla
 5. ZekiCan
  24 Mayıs 2018 - 18:07
  Cevapla
Yorumlar 1 2