Otobüs

Bolu Otobüs Bileti

Bolu*otobüs bileti için www.clickbus.com.tr sitesine uğramanız ve arama Bolu otobüs bileti araması yapmanız yeterli olacaktır.

Akşemsettin Türbesi, Göynüktedir. İstanbul’un fethinden sonra baba ocağına dönen Fatih Sultan Mehmet’in hocası ünlü bilginin ölümünden 5 yıl sonra yapılan türbesi 1960’ta restore edilmiştir.

Konuralp Türbesi, Bolu fatihinin türbesi Üskübü bucağındadır. İşlemeleri ve sandukası sanat değeri taşır.

Ömer Sekkin Türbesi, Akşemsettin’in arkadaşı ve Hacı Bayramı Veli’nin müridi olan Ömer Sekkin’in türbesi Göynük’tedir.

Bolu otobüs firmaları arasından en iyi fiyat verenleri bulmak için www.clickbus.com.tr sitesini kullanabilirsiniz.

Doğal Güzellikler

Abant Gölü, Bolu’ya 35 kilometre uzaklıktadır. Doğal güzellikleri, çam ormanları ve alabalığı ile ünlüdür. Kamp yapılır. Otel ve motelleri vardır. Tatlı sulu gölün denizden yüksekliği 1325 metredir. En derin yeri 17 metredir.

Sünnet Gölü, Göynükte, özel türdeki Alabalıklarıyla ünlüdür.

Yedigöller, Bolu bölgesinin en ilginç ve doğal manzaralı yeridir. Alabalık üretilmektedir. Değişik büyüklükte yedi gölden oluşur. Bu göller sırasıyla; İncegöl – Büyükgöl – Deringöl – Nazlıgöl – Sazlı göl – Küçük- göl – Kurugöl. Bölge bir Milli Park haline getirilmiştir. Bolu’dan açılan yeni yolla gidiş geliş her mevsim mümkün olmaktadır. Bolu’ya uzaklığı 48 kilometredir.
Kaplıca, Bolu’nun 5 kilometre güneyinde Bolu – Kıbrısçık yolu üzerindedir, romatizma ve siyatik hastalıklarına iyi gelmektedir. Otel, lokanta ve tedavi merkezleri bulunur.

Bolu otobüs firmaları

Bolu otobüs firmaları arasında en güvenilir ve önemlileri Özemniyet Turizm ve Cide Seyahat’tir. otobüs bileti sitesinden güncel firmaları öğrenebilirsiniz.

Bunları da okuyabilirsin
Yazı hakkındaki yorumun nedir?