Brick Mansions

Brick Mansions

Başrollerinde Paul Walker ve David Belle’in oynadığı, yönetmenliğini ise Camille Delamarre’in yaptığı, 2014 yapımı, baştan sona kadar aksiyon dolu bir film. Aksiyon dolu bir film olması filmin güzel olduğunu çağrıştırmasın size. Şayet Banlieue 13 filmini izlediyseniz kesinlikle bu filme göz atmayı bile düşünmeyin. Konu olarak aynı, filmde geçen isimler olarak aynı, hatta David Belle Banlieue 13’deki oynadığı karakterin aynısını bu filmde de oynuyor.

2018 yılını konu alan filmde Detroit‘in bir kenar mahallesinde suçlar artık kontrol altına alınamadığı için mahallenin etrafı duvarlarla çevrilir. Bu kenar mahallenin patronu konumunda olan Tremaine‘in eline geçen nötron bombası bir an önce durdurulmalıdır. Narkotik şubede sivil polis olan Damien bu iş için görevlendirilir. Eski mahkum Lino ise Damien’a bu görevde yardımcı olacaktır.

Bu filmle birçok kişinin dediği gibi Hollywood’un senaryo sıkıntısı çektiğini düşünebiliriz. Uyarlama bile olsa daha iyi olabilirdi bence.

Filmi izlerken sıkılacağınızı sanmıyorum. Ama öyle çok da güzel bir film beklemeyin. En azından Paul Walker’ın anısına izlenebilir.

Bana kahve ısmarlamak ister misin?

Bunları da okuyabilirsin
Yazı hakkındaki yorumun nedir?

1 Yorum
  1. Burak Göç
    13 Ağustos 2015 - 18:59
    Cevapla