bulaşık makinesi

Bulaşık Makinesinden Kötü Koku Gelmesi Sorunu

Bulaşık makinelerinde yüksek su sıcaklıklarına çıkılarak, son derece hijyenik bir şekilde en zorlu ve en inatçı yağlara sahip bulaşıklar bile tamamen temizlenebiliyor. Bu şekilde bulaşıkların parlak ve hijyenik bir yapıya sahip olmasını sağlayan bulaşık makinelerinde deterjan kalıntıları, uzun süreli yıkanmadan bulaşıkların bekletilmesi, bulaşık kir artıkları, kireç vb. gibi pek çok farklı etken yüksek sıcaklık ile birleşerek bulaşık makinelerinde ciddi kötü koku oluşumlarına neden olabiliyor. Bulaşık makinelerinde çok sık görülebilen bir problem olmasıyla Arçelik Servisi merkezine de bu soruna ilişkin olarak oldukça yoğun şekilde başvuru gerçekleştiriliyor. Hem sertifikalı uzmanlıkları hem de sektördeki uzun yıllara dayanan tecrübeleri ile bulaşık makinesi servisi merkezinin teknisyenleri, bulaşık makinesindeki kötü kokulardan kolayca kurtulabilme şansı veriyor.

Bulaşık makinesinde ortaya çıkan kötü kokunun giderilebilmesi için uzman teknisyenler tarafından öncelikli olarak kötü kokunun hangi nedene bağlı olarak ortaya çıktığının tespiti gerçekleştiriyor. Özellikle su tahliye filtresi, su giriş filtresi ve hortumu, su tahliye hortumu ve fıskiye gibi parçalarda kireç veya bulaşık artıklarından kalan kirlerin birikmesine bağlı tıkanıklık olup, olmadığı kontrol ediliyor. Eğer bu tip bir durum söz konusu ise zaman içerisinde sıcak ile de etkileşime giren bu faktörler, sürekli kapalı kalan bulaşık makinesi içerisinde kötü koku oluşumuna neden olur. Bu kötü koku oluşumunun giderilebilmesi için ilgili parçalarda tıkanıklık kontrolü uygulanır. Yapılan tıkanıklık kontrollerinde hangisinde tıkanıklık tespit edilir ise İcadiye Arçelik Servisi merkezi uzman teknisyenleri tarafından tıkanıklıklar hızla yerinde giderilir. Tıkanıklıkların hızlı ve kolay bir şekilde giderilmesi ile makinenin içerisinde kötü koku oluşumu direkt gitmez.

Bu sebeple de Yavuztürk Arçelik Servisi merkezi uzman teknikerleri bulaşık makinelerindeki kötü kokuların giderilebilmesi için gerekli olan işlemleri yerinde gerçekleştirerek, kötü kokulardan kurtulmaya yardımcı olur. Bulaşık makinelerindeki kötü kokulara karşı uygun olan özel kimyasallar ve aynı zamanda da müdahaleler ile kısa süre içerisinde tertemiz ve hijyenik bir kokuya sahip olması sağlanabiliyor. Böylelikle bulaşık makinesinin ilk günkü performans kalitesinde ve tamamen kaliteli bir şekilde uzun ömürlü olarak kullanımının gerçekleştirilebilmesi mümkün oluyor. Üstelik bu tip müdahalelere ilişkin olarak 1 yıllık garanti desteği de tüm tüketicilere sağlanıyor.

Kapak görseli Castorly Stock

Bunları da okuyabilirsin
Yazı hakkındaki yorumun nedir?