Celda 211

Cell 211

Başrollerinde Luis Tosar ve Alberto Ammann‘ın oynadığı Cell 211, 2009 yılında vizyona girmiş, İspanyol yapımı aksiyon ve gerilim filmi. Hollywood filmleri dışında izleyip beğendiğim nadir filmlerden biri. Açıkçası izlediğim birçok Hollywood filminden de daha iyi diyebilirim. Yönetmenliğini ise Daniel Monzon‘ın yaptığı bu filmde itiraf etmeliyim ki ne başroldeki oyuncuların ismini ne de yönetmenin ismini daha önce duydum. Bu yüzden başta önyargılı yaklaşsam da tahminimden daha da güzel bir filmdi.

Filmde Juan Oliver bir hapishanede gardiyan olarak işe başlayacaktır. Fakat işe başlamadan bir gün önce hapishaneyi gezmek ister. Hapishaneyi gezerken kafasına taş parçası düşer ve bilincini kaybeder. Juan’a hapishaneyi gezdiren gardiyanlar Juan’ı 211 numaralı hücreye koyarlar. Tam o sırada hapishanede isyan çıkar. Juan’da hayatta kalmak için mahkum rolü oynamak zorunda kalır.

Filmin ilk yarım saatinde “tamam işte, bu adam mahkum rolü oynayacak ve kurtulacak” diyordum. Fakat filmin ortalarında öyle olaylar oldu ki her şey tamamen değişti. Hatta Alberto Ammann’ın oyunculuğu bazı sahnelerde o kadar üst seviyelere çıkıyor ki mahkumlar masum gardiyanlar suçlu hissine kapılabiliyorsunuz. Luis Tosar’in mükemmel oyunculuğunu da es geçmemek gerek tabi. Başrollerde oynayan oyuncular dışında yan rollerdeki oyuncular bile çok iyi iş çıkardılar.

Hollywood filmleri dışında film izlemek isterseniz Cell 211 filmi sizin için güzel bir seçim olacaktır.

Bunları da okuyabilirsin
Yazı hakkındaki yorumun nedir?