Preply

Çince’yi İnternet Üzerinden Kolayca Öğrenin!

Bir kalıba bağlı olmadan gelişim göstermiş Dünya’nın en zengin dili Çincedir. Çin Halk Cumhuriyeti toplumunu oluşturan 56 farklı etnik köken, 56 farklı dil yapısı geliştirmiştir. Her etnik köken kendi alfabe sistemini kurarak, Çin dil çeşitliliğini uluslararası başarıya kavuşturmuştur. Özgür, gelişmiş, kültürel, çeşitli ve üzerine çıkılmayacak muazzam bir sistem üzerine kurulmuştur.

Dünya’da başka bir örneği olmayan Çin dil sistemini öğrenmek, başlı başına kültür hazinesidir. 20’li 30’lu harflerden oluşan alfabe sistemlerinde cümle kısırlığı yaşayan toplumlar olarak, 3000’den fazla harf öbeğiyle Çince konuşmak gerçek bir sanattır.

Çinlilerin ortak dili ise Putonghua’dır. Toplumsal iletişim sağladıkları lehçeler ise; Mandarin, Kantonca ve Hakka gibi şivelerdir. Dünya’da en çok konuşulan dil olarak kapasite artırımını sağlamak üzere; “Pinyin” sistemini geliştirmişlerdir. Pinyin temel olarak, Çince kelime kalıplarını Latin harf düzleminde kullanmaktan ibarettir.

Çin Alfabe Yapısı ve Tonları

Çince’de alfabe sistemi yerine hece sistemi kullanılır. Ortalama 3000, bazı kaynaklara göre 4000’e yakın hece sistemi vardır. Çin klavye sistemini kullanmak için, 56 farklı etnik dilden seçim yapmak gerekir. Bakılınca sembollerden resim oluşturulmaya çalışılan hece kalıpları, kendi içerisinde mucizevi şekilde zenginleştikçe, zenginleşiyor. Çinlilerin teknolojide ve hemen her sektörde bu kadar önde, bu denli ileride olmaları olağandır.

Çince

Japon ve Kore dilleri de Çin alfabesinden ve dilin alt yapısından etkilenerek zaman içerisinde oluşumunu sağlamıştır. Çincede de bazı fonetik diller gibi; uygulama, ses tonu ve konuşma önem kazanır. Yani Çin alfabesini, yazmasını öğrenmek yeterli değildir. Dili konuşmak en önemlisidir. Çince konuşmak ise arya seslendirmek kadar yetenek gerektiren bir mevzudur.

Dilde temel olarak 4 farklı ton kullanılır. Kimi kayıtlarda 5 ton olduğundan bahsedilir. Çinceyi manası ile konuşabilmek için, konuşma tonlarını bilmek, her hecenin çıkışını, damak- dil ve gırtlak yapısını, ses büküm ve kıvrımlarını iyi analiz ederek, pratik yaparak, iletişime dökmek gerekir. Zira ses tonlarını kullanmıyorsanız hiçbir Çinli konuştuğunuzu anlamayacaktır. Sizi anlamaları Preply ile artık mümkün. Bir Çinli gibi başarılı konuşabilmeniz Preply ile artık çok kolay.

Preply Çince Öğrenme Metodu

İnsanoğullarının en büyük keşfi internet, insanlığa hizmet ediyor. Bilgi, donatı, iletişim köprüsü ve uzakları yakın eden anlayışıyla internet, dil öğrenme- dil öğretme metodunu online versiyonu ile sunuyor.

Adı; Preply.

Preply, internet üzerinden yabancı dil öğrenme platformudur. Dünya’da konuşulan tüm diller, o dillerin gerçek konuşanları ile öğretiliyor. Zamanlarını bilgisayar başında geçirenler, Tv ekranı karşısında saatlerini harcayanlar, az zamanı olanlar- çok zamanı olanlar… Çince konuşmak isteyenler, akademik başarı için adım- adım koşanlar…

Preply istediğiniz tüm dilleri konuşmanızı sağlıyor. Online sistemler ile Skype üzerinden canlı bağlantı sayesinde, dilediğiniz akademik branş üzerinden eğitim almanızı, en hızlı ve kısa sürede Çinceyi bir Çinli kadar iyi konuşabilmenizi sağlıyor. Üstelik gayet ekonomik fiyatlarla, Çine gitmenize gerek kalmadan Çinin en iyi dil eğitmenleriyle çalışma fırsatı yakalıyorsunuz.

Çince Branş Seçenekleri

Tarih, ekonomi, matematik veya kimya, hangi ders üzerinden eğitim almak istiyorsanız Preply’de Çin vatandaşı Çin anadili ile konuşan yüzlerce başarılı öğretmen var. Dilediğiniz saat ve zaman aralığında ders programı ayarlayarak Çin Halk dillerini; konuşma- okuma- yazma alt yapıları ile öğretiyor.

Sanat, oyunculuk becerileri, sanat dersleri, dijital oyunlar gibi hobi kategorilerinin bulunduğu platformda dilediğiniz alanda Çince öğrenebiliyorsunuz. Üstelik sadece öğretmenler için değil, öğrenciler için de ideal bir sistemdir. Dil öğretmek isteyen ve akademik sertifikalarını tamamlayan herkes Preply’de eğitim verebilir. https://preply.com/tr/çince-eğitimi/skype adresinden Çince öğrenmeye başlayabilir, kariyeriniz için büyük bir adım atabilirsiniz.

HTML, CSS, Algoritmalar, C, Java, Veri tabanları ve Phyton gibi kategorilerde eğitim alabilir, Çince gelişimini- becerisini en hızlı sürede sağlayabilirler. Ekonominin ve teknolojinin merkezi olan Çin’de, internet kolaylığıyla ticaret dilini öğrenin.

Küresel başarı sistemine ortak olarak, kariyerinizi, akademik başarınızı Çin ekonomi ve ticari dil becerilerinizi geliştirerek edinin. Özellikle üniversite öğrenimine devam edenler için kaçırılmayacak muazzam bir sistemdir. Üniversite sonrası dil eğitimini beklemenize gerek yok. Okul devam ederken boş zamanlarınızda Çinceyi öğrenebilir, zaman, para ve kariyer kazanabilirsiniz.

Çince Bilmenin Avantajları

“Çince” kelimesiyle bile avantajdır. Okumayı bilen avantaj sahibi, yazmayı bilen avantaj sahibi, Çince konuşabilen tamamen avantaj sahibidir.

Dünya’nın en büyük ekonomisine sahip olan, Dünya’nın en çok konuşulan diline sahip olan ülke, Çin’dir. Teknolojiyi avuçlarında tutan ve tüm global markaların ‘’evi’’ olan Çin, kalabalık nüfusuna rağmen, Yeryüzüne istihdam sağlıyor. Nano teknolojilerden siber gelişimlere, keşfedilmesi çok yakın icatlardan insan mucizesine dek ‘’ilim’’ sahibi Çin, gelecek vadeden ülkelerin başındadır. Hava kirliliğine rağmen, fabrikalarından çıkan gri dumanlara rağmen.

Dünya para piyasalarında etkin rol oynamak, mühendislik ve teknolojiyle ileri sıçramak, ilim öğrenmeye Doğu’dan başlamak için, Çince hayat boyu kariyer ve başarı sağlar.

Dil bilen hatta birkaç dil bilen mezunlar arayan şirketlere dahil olmak için, Çince yeterlidir. Hayalini kurduğunuz, Dünya’nın en büyüklerinde çalışmak, prestij ve kariyer sahibi olmak için; etiketinizde Çin olması yeterlidir. Tüm bunlar içinse; Preply’e kayıt olmanız yeterlidir.

Size Dünya’nın kapılarını aralayacak portal, Preply…

Preply bloğundan ilginç yazılardan biri: https://preply.com/tr/blog/2017/11/24/ingilizce-okuma-yapmak-icin-kullanisli-kaynaklar/

Bunları da okuyabilirsin
Yazı hakkındaki yorumun nedir?