Çocuklar En Çok Hangi Çizgi Film Kanalını İzliyor?

Televizyon dünyasında ulusal kanalların yanı sıra bir başka kategoride de büyük rekabet yaşanmakta; çizgi film kanalları. Günümüzde uydu üzerinden ücretsiz yayın yapan 8 çocuk kanalı bulunuyor. Bunlar Planet Çocuk, Minika Go, Minika Çocuk, Disney Channel, TRT Çocuk, Cartoon Network, Kidz TV, ve Animez TV. Peki bu çizgi film kanalları arasında en çok hangisi izleniyor? TNS tarafından ölçümlere göre 2018 yılının Eylül ayında en çok hangi çizgi film kanalı izlenmiş gelin birlikte göz atalım.

TRT Çocuk

1 Kasım 2008 tarihinde yayın hayatına başlayan TRT Çocuk, Eylül ayında en çok izlenen çocuk kanalı oldu. 1 Ocak 2017 tarihinde HD yayına başlayan kanal, Türksat 4A uydusu dışında D-Smart, Kablo TV, Tivibu, platformlarında yayın yapmaktadır. Kanalın yayınını internetten izlemek için TRT Çocuk, canlitv.com üzerinden izleyebilirsiniz.

Minika Çocuk

TRT Çocuk kanalının ardından, en çok izlenen ikinci kanal Minika Çocuk oldu. 23 Ocak 2011 tarihinde yayın faaliyetlerine başlayan kanal çocukları eğlendirirken öğretmeyi hedefleyen programları sayesinde izlenme oranlarını her geçen gün iyileştirmektedir.

Cartoon Network

2008 yılında yayın hayatına başlayan Cartoon Network kanalı listeye üçüncü sıradan giriş yaptı. Türkiye’nin heryerinden izlenebilirliği devam eden kanal, Türksat 4A, Digiturk, Tivibu, D-Smart platformlarında da yer almaktadır. Cartoon Network canlı izle sayfasına ulaşmak için canlitv siteni ziyaret etmeyi unutmayın.

Disney Channel

Disney-ABC Television Group The Walt Disney Company tarafından Türkiye’de 12 Ocak 2012 tarihinde Türkiye’de yayına alınan Disnet Channel, yayınlarında 7 ve üzeri yaş gruplarını hedef alan programlar yayınlanmaktadır.

Disney Channel

Kidz TV

Yeni nesil çocuk kanalı sloganıyla yayınlarını 3 Şubat 2012 tarihinden günümüze sürdüren Kidz TV, Oflaz Medya Grubu tarafından kuruldu. Gün boyunca anime, çizgi film, çizgi dizi ve gençlik diileri yayınlanan kanal Eylül ayından en çok izlenen beşinci kanal oldu.

Daha fazla çocuk kanallarının canlı yayın sayfalarına ulaşmak için canlitv.com’u ziyaret etmeyi unutmayın!

Bunları da okuyabilirsin
Yazı hakkındaki yorumun nedir?

1 Yorum
  1. ALEYNA
    22 Haziran 2020 - 16:55
    Cevapla