Dell Bu İşi Çözmüş

Blogu tamamen kişisel yaptıktan sonra birkaç kategori eklemesinde bulunmuştum. Bunlardan biri de Eleştiri Yorum kategorisi. Bu kategoriye ilk yazımı Hepsiburada hakkındaki şikayetim üzerine yazmıştım. Tabi bu demek değil ki bu kategoriye her zaman olumsuz eleştirilerimi yazacağım. Bu seferde Dell hakkındaki olumlu eleştirilerimi yazmak istiyorum.

Karaman küçük bir şehir olunca haliyle çok fazla dışarı çıkmak istemiyor insan. Bizde dışarı çıkmak yerine üç arkadaş genellikle sabahlara kadar film seyrederiz. Yine o günlerden bir gün film seyrederken Yasin’e “kardeşim kolayı dökeceksin bak” dedikten birkaç dakika sonra kolayı laptopun klavyesine dökmesiyle başladı bütün olay. Haliyle bende gerginlik başladı. Çünkü bilgisayarıma fazlasıyla değer verdiğim ve bütün paramı bu alet üzerinden kazandığım için bir günlük bile kayıp benim için büyük bir kayıptır. Ne yaparım ne ederim diye düşünürken ilk olarak aklıma bilgisayarı garantiye vermek geldi. Ama kullanıcı hatası olduğu için yaparlar mı yapmazlar mı gerçekten çok tereddütteydim. Olmazsa en son çare verip parasını yaptırmaktı. Sınavların bitmesinden birkaç gün sonra Konya’ya geldim ve ilk işim laptopu garantiye vermek için Vatan Bilgisayar’a gitmek oldu. Oraya gidince müşteri hizmetlerindeki bayan Dell’in evlere teknik servis hizmeti verdiğini ama yine de istersem garantiye onların gönderebileceğini söyledi. Şimdi onlar garantiye gönderirse en az 1 ay bilgisayarsız kalacağım. Kaç günde sorunu halletmeye gelirler diye sorduğumda en geç 48 saatte demesin mi? Yahu arkadaş böyle bir hizmet vardı da neden daha önce söylemediniz bunu. Eve gelir gelmez direk Dell yetkili servisini aradım. (216 570 8754) Sorunun klavyeden olduğunu söyleyince beni bir telaşe kapladı. Acaba üzerine bir şey döküldü diye soracak mı sormayacak mı? Sonra bana klavyeyi çıkarmam için gerekli adımları söyledi. Daha sonra klavye kablosunu çıkarıp tekrar takmamı söyledi. Klavyenin yine çalışmadığını söyleyince hemen size yeni bir klavye çıkarıyorum demesin mi. Ben öyle böyle mutlu olmadım. Daha sonra bilgilerimi verip telefonu kapattım.

Bir sonraki gün oldu gelen giden yok. Diğer gün oldu gelen giden yok. Aradan tam 48 saat geçtikten sonra bir numara aradı. “İsmail bey laptopta oluşan arıza için aradım, müsaitseniz geleyim.” Yahu gel kardeşim gel hemen gel. Arkadaş birkaç saat içinde geldi ve eski klavyeyi çıkarıp yerine yenisini taktı. Bir evrak imzalattı ve gitti. Yani işi 5 dakika ya sürdü ya sürmedi.

Servis elemanı gittikten sonra kendi kendime yahu Dell bu işi çözmüş dedim. Düşünsenize eğer laptopu garantiye vermiş olsaydım 1 ay boyunca işlerimden geri kalacaktım. Ama bu sayede sadece 3 günde sorunum çözüldü. Buradan Dell’e koca bir alkış lütfen.

Bunları da okuyabilirsin
Yazı hakkındaki yorumun nedir?

10 Yorum
 1. Şenol Şengül
  16 Ocak 2014 - 22:15
  Cevapla
 2. Çağrı Mustafa Alkan
  17 Ocak 2014 - 11:09
  Cevapla
 3. Dost Biri
  17 Ocak 2014 - 15:06
  Cevapla
 4. Hakan
  18 Ocak 2014 - 15:38
  Cevapla
 5. Mustafa Türk
  28 Ocak 2014 - 04:18
  Cevapla
 6. Demigod
  29 Ocak 2014 - 18:27
  Cevapla
 7. Muhammet Demirel
  30 Ocak 2014 - 19:44
  Cevapla
 8. easlanhan
  31 Ocak 2014 - 04:54
  Cevapla
 9. Dell
  31 Mart 2014 - 13:09
  Cevapla
 10. durukan
  7 Nisan 2014 - 15:03
  Cevapla