Gazze

Diren Gazze Ölümünü İzleyen Ümmet Seninle

Selamun aleyküm arkadaşlar.

Uzun süredir içimde biriken, yazmaya henüz vakit bulabildiğim bir konudan bahsedeceğim. Bu konuda o kadar sinirliyim ki yazacağım sert sözler için şimdiden affınıza sığınırım.

Müslümanlar’ın yıllardırdan beri süregelen yarası Filistin. Ümmetin ümmet bilincini kaybettiğini gösteren yer Filistin. Günde onlarca kişi ölmesine rağmen tek bir Müslüman ülkesinin dahi elle tutulur bir şey yapamadığı yer Filistin.

Her gece katil İsrail bombalıyor Filistin’i. Hele ki bu günlerde… Ölüyor kardeşim, günde onlarca Müslüman ölüyor. El kadar çocuklar ölüyor. Ayağı kopuyor, kolu kopuyor. Hepsi bir bir ölüyor. Biz burada iftar açabilmek için top sesini sabırsızlıkla beklerken onlar bu sesi duymamak için dua ediyorlar. Üzerlerine yağmur gibi bombalar yağıyor. Dua ederken şehit oluyorlar. Allah’a yalvarırken bir duman bulutu çöküveriyor etraflarına.

Filistin’e bunlar olurken biz ne yapıyoruz peki? Bismillah demeden orucumuzu açıyoruz. Ölesiye yiyoruz, içiyoruz. Sonra karnımızı kaşıyıp ayağımızı uzatıyoruz. Birde üzerine çay hazır değil mi daha diye fırça atıyoruz. Evet kardeşim, bunu sen yapıyorsun, bunu ben yapıyorum, bunu biz yapıyoruz. Elimizi açıp Allah’ım ümmetine sahip çık dahi demiyoruz. Ama biz ümmetiz değil mi? Filistin’e, Suriye’e, Mısır’a, Doğu Türkistan’a ve zalimlerin zulmettiği diğer ülkelere dua dahi etmiyoruz ama biz ümmetiz değil mi? Komşusu açken tok yatan bizden değildir diyen peygamberin ümmetiyiz değil mi? Değiliz kardeşim. Biz ümmet bilincini kaybetmişiz. Kusura bakma kardeşim ama zalimler Müslümanlar’ı katlederken biz kendimizi düşünüp bana bir şey olmasın diyorsak biz ümmet değiliz. Bizi bitirmişler kardeşim. İman’ına güvenip yedi kıtaya hükmeden ecdadın torunları olarak ebabilleri bekler olmuşuz. O ebabiller şu halimizi görsün önce bizi taşlarlar. Eğer 8 milyonluk İsrail’e 1,5 milyar Müslüman bir şey yapamıyorsa inanın bizim için gelir ebabiller.

3 İsrailli çocuk öldü diye binlerce çocuğu katleden, katletmiş olan İsrail’i savunmasın kimse bana. İsrail katliamları için Hamas da roket atmasaymış diyenler, geçen sene polis şiddetini atılan taşla meşrulaştıran devlete sövüyordu hatırlatırım. Hele ki Araplar zamanında bizi sırtımızdan vurdu yeaa gibi cümleler kurmayın. Çanakkale şehitliğinde Gazze yazılı mezar taşımız var bizim. Hala bu düşünceye sahip olanlar varsa yemin ediyorum kenefteki bok sizden daha değerli kardeşim.

Google’ı açıp Gazze diye bir arat, görsellere bir bak. Belki hala derinlerde insanlığımızdan bir şeyler kalmıştır. Belki hala derinlerde ümmet bilincinden bir şeyler kalmıştır. Belki elini açıp Allah’ım Kahhar isminle İsrail’i kahret dersin. Dünyanın dört bir yanında Filistin’e destek için eylemler yapılırken sen oturduğun yerde dua edemiyorsan yazıklar olsun.

Allah’ım helak olmadan aklımızı başımıza almamıza yardımcı olur inşallah. Eskisi gibi ümmet olmayı nasip eder bizlere. Yoksa ne Filistin hür olur ne zulüm gören diğer Müslümanlar.

Bana kahve ısmarlamak ister misin?

Bunları da okuyabilirsin
Yazı hakkındaki yorumun nedir?

1 Yorum
  1. oguz özdere
    7 Eylül 2014 - 12:04
    Cevapla