dış cephe aydınlatma

Dış Mekan Aydınlatma

Dış mekan aydınlatmaları, her tür yapı için gereklidir. İhtiyaç duyulmasının yanı sıra mekanları güzelleştirir ve değer katarlar. Son yıllarda aydınlatma konusunda yeni teknoloji ve tasarımlar inanılmaz bir hızla gelişti. Aydınlatma konusunda artık sadece görsellik değil enerji tasarrufu da aranılıyor.

Özellikle bahçe aydınlatmaları en az iç dekorasyon kadar önemli. Çok zengin bir yelpazaye sahip olan bahçe aydınlatmalarında seçim yapmak gerçekten de zor. Tavan ve duvar aplikleri,  set üstü, askılı aydınlatmalar, kısa ve uzun direkli aydınlatmalar, gloplar ve projektörlerden oluşan bahçe aydınlatma sistemleri, bahçe dekorasyonlarının önemli bir parçasıdır.

Bahçelerin büyüklüğüne ve tasarımına göre çeşitli dış aydınlatma çözümleri tercih edilebilir. Büyük bahçeler için aydınlatma direklerinin kullanılması daha doğrudur. Kısa mesafeler için çim üstü kısa direkli lambalar, bahçeye açılan balkon girişlerinde ise duvar aplikleri kullanılabilir.

Bahçe aydınlatmalarının kullanımı süreklidir. Her gün geceden sabaha yandığını düşündüğünüzde tasarruflu ürünleri seçmek daha akıllıcadır. Tasarruflu armatürler sayesinde kabarık faturalardan korkmanıza gerek yok. Çeşitli ekipman ve aksesuarlar kullanılarak kurulan aydınlatma armatürleri hem taş hem de çim üzerine yerleştirilebiliyor.

http://www.yakanaydinlatma.com/aydinlatma-direkleri

Bana kahve ısmarlamak ister misin?

Bunları da okuyabilirsin
Yazı hakkındaki yorumun nedir?