Disney Plus

Disney Plus Türkiye’de Kaç TL Olacak?

Ülkemizde yayın yapan Netflix, Exxen, BluTV gibi film ve dizi platformlarında şimdi de Disney Plus ekleniyor. Disne+’da bu platformlar gibi abonelik karşılığında bizlere hizmet sunmaya başlayacak. 14 Haziran‘da Türkiye’de hizmet sunmaya başlayacak olan Disney+’da pek çok içerik olacak.

Pek çok internet sitesinde Disney Plus’ın Netflix’e rakip olacağı yazsa da ben her ikisinin de farklı kulvarlarda olduğunu düşünüyorum. Disney Plus içerikleri diğer platformlara göre biraz daha farklı.

Disney Plus’da Hangi İçerikler Olacak?

Disney+’da Disney, Pixar, Marvel, Star Wars, National Geographic gibi içerikler yer alacak. Özellikle Marvel Studios’un dizilerini izlemek için sabırsızlanıyorum.

Milyonlarca kişinin izlediği Avengers filmleri, Star Wars üçlemesi, WandaVision gibi diziler de Disney+’da olacak.

Ayrıca Türkiye’de de içerik üretecek olan Disney+’ın Cansu Dere, Yılmaz Erdoğan, Gülse Birsel, Şahan Gökbakar, Varol Yaşaroğlu, Tarkan gibi isimlerle de anlaştığı bilinmekte. Yılmaz Erdoğan ile Organize İşler filminin dizisi çekilecek ve 3 sezon olacak dizi Disney+’da yayınlanacak. Gülse Birsel ile de 2 film ve yine 3 sezon sürecek bir dizi karşılığında anlaşma yapıldı. Tarkan ise Disney+’ın hem marka ve reklam yüzü olacak.

Disney+’ın resmi Twitter hesabında paylaşılan bir tweete göre de Engin Akyürek ile Kaçış adında bir dizi çekildiği anlaşılıyor.

Aynı zamanda Disney Plus’taki içerikleri 4K ve HD kalitede izleyebileceksiniz. Diğer platformlarda olduğu gibi Disney+’da içerikleri indirip daha sonra çevrimdışı olarak izlemeniz mümkün olacak. İndirme işlemini tüm içeriklerde yapabilirsiniz.

Disney Plus Kaç TL Olacak?

Aylık abonelik fiyatı normalde 34,99 TL yıllık ise 349,99 TL iken tanışma paketi ile yıllık 279,90 TL’ye abone olabilirsiniz. Yani 8 aylık bir ödeme yapıp 12 aylık aboneliğe sahip olacaksınız. Fakat bu teklif sadece 14 Haziran’a kadar geçerli olacak. Disney+ Türkiye’de yayın hayatına başladıktan sonra yine normal fiyat üzerinden abone olacaksınız. 279,90 TL denemek için oldukça iyi bir fiyat. Verilen paranın karşılığının fazlasıyla alınacağını düşünüyorum.

Disney+ Twitter Hesabı: DisneyPlusTR

Puhutv’de yayınlanan Şahsiyet dizisi hakkındaki yorumlarımı da Yaşıyorsun Ama Yoksun İnsan Nasıl Dayanır Buna? başlıklı yazımdan okuyabilirsiniz.

Bana kahve ısmarlamak ister misin?

Bunları da okuyabilirsin
Yazı hakkındaki yorumun nedir?