Divergent

Divergent

Başrollerinde Shailene Woodley ve Theo James‘in oynadığı Divergent filmi Neil Burger‘ın yönettiği 2014 yapımı bir film. 2 saat 20 dakikalık bir film olduğu için ilk başta izleyip izlememek konusunda tereddütlüydüm. Hatta izleme listeme aldıktan uzun bir süre sonra izledim. Filmi izledikten sonra The Hunger Games ile benzerliğini hemen farkediyorsunuz.

Distopik bir kurguya dayalı bu filmde toplum beş gruba bölünmüştür. On altı yaşına giren her birey bu beş gruptan birini bir daha değiştirmemek koşuluyla seçmek zorundadır. Seçim yapmadan önce teste tabi tutulan bireyler kendilerinin hangi grup için daha uygun olduklarını görmektedirler. Beatrice Prior‘un test sonucuna şimdiye kadar çok nadir rastlanmaktadır. Bu sonuca rağmen bu beş gruptan birini seçer. Bu sırada da toplum her ne kadar kusursuz görünsede toplum içerisinde bir çatışma baş göstermektedir. Beatrice Prior ise toplumu kurtarabileceğini düşünür.

Shailene Woodley’ın yanında Theo James’in de güzel bir oyunculuk sergilediğini söylemezsek haksızlık etmiş oluruz. Fakat film ne yazık ki beklentimi karşılayamadı. Sanırım bunun sebebi de filmi izlemeden beklenti içerisinde izlemem.

Bunları da okuyabilirsin
Yazı hakkındaki yorumun nedir?

1 Yorum
  1. Hakan
    2 Nisan 2015 - 21:36
    Cevapla