Televizyon

Diziler Hakkında Her Şeyi Bu Adresten Takip Edin

Günümüzde insanların vakit geçirmek için yaptığı en basit eylemlerden biri de şüphesiz ki televizyon izlemektir. Hemen hemen her evde televizyon bulunmasından dolayı ve ekstra bir güç gerekmemesinden dolayı halkımız televizyon başında çokça vakit geçirmekte. Birkaç gün önce denk geldiğim bir haberde Türkiye İstatistik Kurumu verilerine göre 10 ve daha yukarı yaştaki fertlerin en fazla yaptıkları faaliyetlerin arasında yüzde 94.6 ile televizyon izlemek geldiğini okumuştum. İnsanlarımız arasında yine bir anket yapılsa ve televizyonda ne tür programlar izliyorsunuz diye sorulsa dizi cevabını verenlerin oranı çok fazla olacaktır. Çevremize baktığımızda bile dizi izleyenlerin az olmadığını görürüz.

Ülkemizde bir The Walking Dead veya Supernatural kadar kaliteli diziler olmasa da kendini izlettirebilecek dizilerimiz de yok değil. Şahsen her ne kadar son zamanlarda takip edemiyor olsam bile Seksenler dizisini gerek mizahi yönden gerek konu edindiği tarih bakımından çok beğeniyorum. Entrika dolu diziler yerine Seksenler tarzı, konusu Türkiye’deki diğer dizilere göre daha özgün olan dizilerin sayısının artması gerektiğini düşünüyorum.

Televizyon

Dizileri takip ederken internetten de faydalanarak takip ettiğimiz diziler hakkında daha detaylı bilgiye sahip olabiliriz. Mesela diziler.com üzerinden takip ettiğiniz dizinin sonraki bölümünün fragmanını izleyebilirsiniz. Dizi fragmanlarını izledikten sonra o fragramana puan vererek diğer izleyiciler ile bir etkileşim de oluşturabilirsiniz. Bunun yanında dizi haberleri veya takip ettiğiniz dizinin oyuncularına da rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Bence sitenin en güzel özelliklerinden biri de yayın akışı sayfası. Tüm dizilerin hangi gün, saat kaçta ve hangi kanalda olduklarını tek bir sayfada görebiliyorsunuz. Site arayüzü olarak da kullanıcıyı sıkmayan bir arayüze sahip olan diziler.com‘da ulaşmak istediğiniz bilgiye rahatlıkla ulaşabiliyorsunuz.

Şunu da söylemeden geçmek istemiyorum; vaktinizin büyük bir bölümünü televizyon seyrederek geçirmek yerine en az bir saatinizi de kitap okumaya ayırmalısınız. Aradaki dengeyi kurabilirseniz emin olun faydasını göreceksinizdir.

Bunları da okuyabilirsin
Yazı hakkındaki yorumun nedir?