Düğünlerin Olmazsa Olmazı Davetiyeler

Düğün Davetiyeleri

Çiftlerin evlilik aşamasında en çok heyecanlandığı konuların başında mutlaka davetiye seçimi gelir. Diğer hazırlıklardan farklı olarak davetiyeler uzun yıllar saklanır, her bakıldığında o mutlu günü hatırlatır. Bu nedenle davet edilecek kişilere ulaştırılan bu ürünler, çiftlerin dikkatle hazırlamasını gerektirmektedir.

Davetiye hazırlıklarında dikkat edilmesi gereken en önemli konu, şüphesiz ki davetiye modelinin sizin yapacağınız düğün törenini yansıtmasıdır. Örnek vermek gerekirse geleneksel bir köy düğünü yapacaksanız buna uygun bir model seçmeniz gerekmektedir. Eğer kır düğünü konseptiniz varsa seçtiğiniz model de çiçek ve bahar temasında, kır düğününe uygun olmalıdır. Böylece bir bütünlük oluşacak ve düğüne katılanlar tarafından tebrik edileceksiniz. Bu açıdan düşündüğünüz zaman, ilk olarak düğün konseptine karar vermeli, ardından ise buna uygun davetiye modelleri seçmelisiniz. Düğün davetiyesi seçiminde sizlere vereceğimiz bir tavsiye ise, çok geç kalmadan modeli seçip, siparişinizi vermenizdir. Düğüne maksimum 1 ay kala davetiyeleriniz size ulaşacak şekilde sipariş verirseniz, sorun yaşamazsınız.

Davetiyelerde Fiyatlar Nasıl Belirlenir?

Günümüzde gelişen teknoloji ile birlikte davetiye fiyatları oldukça uygun seviyelere gelmiştir. Mutlaka baskıda kullanılan kağıdın kalitesi, modelin cinsi, zarf seçeneği, bastırılacak sayı gibi fiyatı etkileyen unsurlar bulunmakla birlikte, herkesin bütçesine uygun bir model bulmak hiçte zor değil. Yapacağınız araştırma ile sizde firmalardan istediğiniz sayıda davetiye için fiyat alabilirsiniz. Piyasada oldukça kaliteli hem ucuz davetiye modelleri hem de daha pahalı ve lüks modeller bulunuyor ve bu konuda karar tamamen sizin.

Çiçek

Davetiye Firması Seçmenin Önemi

Düğün davetiyeleri yukarıda bahsettiğimiz gibi, düğün gününüzün en önemli maddelerinden biridir. Bu nedenle sorun yaşamamak için iyi bir davetiye firması seçmeniz gerekmektedir. İnternetten yapacağınız araştırmada mutlaka firmanın müşteri yorumlarını okumalısınız. Daha önce teslim edilen müşteriler tarafından yapılan bu yorumlar size de yol gösterecektir. Ayrıca firmanın ürün seçenekleri, fiyat politikası da seçiminizde size yardımcı olabilir. Ek olarak kapıda ödeme garantisi veren firmaları tercih etmenizi öneririz.

Düğün Davetiyesine Neler Yazılır?

Davetiye üzerine yazılacak yazılarda genel olarak çiftin isimleri ile birlikte seçeceği güzel birkaç cümle ile birlikte, törenin yapılacağı yer ve tarih/saat bilgisi yer alır. Ayrıca çiftlerin anne ve babalarının isimleri de genellikle davetiyelere eklenir. İnternette davetiye sözleri şeklinde yapacağınız aramalar ile bu konuda önerilere, örnek sözlere ulaşabilir, beğendiğiniz bir sözü sizde kendi davetiyenize yazdırabilirsiniz.

Bana kahve ısmarlamak ister misin?

Bunları da okuyabilirsin
Yazı hakkındaki yorumun nedir?