Harddisk

EaseUS Partition Master ile Hard Disk Birimlerinize Hükmedin

İhtiyaçlarınızı karşılayacak güvenilir bir hard disk birim yöneticisi yazılımı bulmak önemlidir. Bu işlevi yerine getirebilecek pek çok ücretli uygulamaya olmasına rağmen tercih edebileceğiniz ücretsiz bir alternatif bulunduğunu biliyor muydunuz?

Dünya genelinde 30 milyonu aşkın kullanıcı ile EaseUS Partition Master yazılımı değerlendirebileceğiniz en iyi windows 7 hard disk birim yöneticisi yazılımları arasında yer almaktadır. Farklı yazılım testlerinde editörün seçimi olan bu yazılım ile bölümlendirme ihtiyaçlarınızla birlikte disk yönetimi için tek bir çözüm olacak şekilde bölüm kurtarma ve klonlama ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz.

EaseUS Partition Master

Bölümlendirme yazılımı ile ihtiyacınız olan işlevleri yerine getirmek son derece kolay. İlk olarak yazılımı indirin, kurun ve uygulamayı çalıştırın. Uygulamayı çalıştırdıktan sonra karşınıza yazılım üzerinde yaygın olarak kullanılan işlevlerin yer aldığı bir kısayol listesinin ve hard disk birimlerinizin gösterildiği ekran sizi karşılayacaktır.

Pencerenin üst tarafında menü çubuğu ve araç çubuğu yer almaktadır. Menü çubuğu üzerinden tüm EaseUS Partition Master özelliklerine, araç çubuğu üzerinde en çok kullanılan işlevlere erişebilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken tek şey imleci kullanmak istediğiniz işleve doğru hareket ettirmek. Dilerseniz kullanıcı ara birimini görünüm (View) menüsü üzerinden özelleştirebilirsiniz.

Kullanıcı dostu arayüze sahip olması EaseUS Partition Master’ın en önemli özelliklerinden birisi olarak dikkat çekiyor. Bu kapsamda adım adım olacak şekilde oluşturulan işlevlerle hard disk birimlerinizi kolayca yönetebilmeniz mümkün.

Windows 8 bölümlendirme yöneticisinde tamamına ihtiyaç duymayacağınız ancak belirli durumlarda kullanabilmek için varlığından haberdar olmanız gereken pek çok özellik bulunuyor.

Örneğin NTFS sistem birimini genişletme özelliği bilgisayarınızı yeniden başlatmaya ihtiyaç duymadan bilgisayarınızın performansını arttırmayı sağlayabilirsiniz. Hard disk biriminizi FAT dosya sisteminden NTFS dosya sistemine dönüştürebilirsiniz. Bu sayede herhangi bir veri kaybı yaşamadan iki farklı birimi daha büyük bir birimde birleştirebilirsiniz. NTFS dosya sistemine geçerek MBR-GPT disk birimleri arasında daha kolay şekilde geçiş yapabilirsiniz.

Bilgisayarınızı başlatmak konusunda problem yaşıyorsanız Windows 8 bölümlendirme sihirbazı ile WinPE kurtarma diski oluşturabilirsiniz. Dilerseniz disk birleştirme yaparak bilgisayarınızı hızlandırabilirsiniz.

Donanımsal RAID, taşınabilir depolama aygıtı, hard disk, GPT disk ve FAT/NTFS/EXT2/EXT3 dosya sistemlerinin tamamını destekleyen yazılımı BIOS veya UEFI tabanlı donanım ile kullanabilirsiniz.

EaseUS Partition Master Windows 8 bölümlendirme sihirbazı konusunda size en iyi deneyimi sunuyor. Hard disk birimlerinizi kurtarmak için yardıma ihtiyacınız olduğunda ücretsiz olan bu çözümü deneyebilirsiniz. Hiç şüpheniz olmasın asla pişman olmayacaksınız.

Bana kahve ısmarlamak ister misin?

Bunları da okuyabilirsin
Yazı hakkındaki yorumun nedir?