Elimi Ayağımı Çekiyorum Birçok Şeyden

Merhaba arkadaşlar. Nasılsınız iyi misiniz bilmiyorum ama şu günlerde ben çok iyi bir o kadar da yorgunum. Bir önceki konuda artık sadece kişisel yazılarımın bulunduğu bir blog için kolları sıvamıştım ve yavaş yavaş da istediğim gibi bir kıvama geliyor bu blog. Gönül ister ki her gün yazayım fakat dünya telaşesi yüzünden sık sık yazamıyorum.

Neden başlığı bu şekilde yaptım hemen açıklayayım. Bundan birkaç ay öncesine kadar gerek forumlarda gerekse kendi bloğumda aktif olarak bilgi paylaşımı yapmaktaydım. Bildiklerimi elimden geldiğince bir başkasına da öğretme çabası güdüyordum. Paylaşmış olduğum birkaç tema vardı bana ait olan. Birde Arthemia temasının düzenlenmiş hali olan Usluer teması vardı satışını yaptığım. Allah’a şükür iyi para kazandım. Fakat şöyle bir durum söz konusu bizim milletimiz kesinlikle emeğe önem veren bir millet değil. Genelleme yaparak konuşuyorum. Kesinlikle herkes önem vermiyor diyemem zaten. Nerden anladın bunu derseniz sadece bir teşekkürü bile çok gören insanlar gördüm. Bildiklerinizi insanlarla paylaşıyorsunuz karşılığında beklediğiniz sadece bir teşekkür mesajı. Kim olsa bekler. Ama adam zahmet edip teşekkür bile etmiyor. Bunu da geçtim öyle e-postalar aldım ki insanlar rica etmenin ne anlama geldiğini bilmiyor. “Bana şunu yap, temayı yolla, burası olmamış şununla değiştir” gibi… Acayip şekilde moralim bozuluyor bu tür e-postalar okuyunca. Yine de tek kelime yanlış bir şey söylemeden yapabileceğim bir şey ise söylenileni yapıyorum. Şimdiye kadar duymadığım şeyler duydum. Hakaret edildi, dolandırıcı dendi, hırsız dendi, dendi de dendi. Kimsenin ne parası ne de işi kalmıştır bende. Her şeyden önce dikkat ettiğim şeydir zaten dürüstlük. Dürüst olmazsanız bırakın bu sektörde hiçbir sektörde tutunamazsınız. Bu tür şeylerle karşılaştıkça her geçen gün daha da fazla yorulmaya başladım. Fiili bir yorgunluk olarak algılamayın, manevi yönden gerçekten hiç iç açıcı bir durumda değilim. O yüzden bir süreliğine de olsa bu işlerden elimi ayağımı çekme kararı aldım. Ne tema satışı, ne yardım e-postalarına cevaplar… Hiçbir şey yapmayacağım, sadece blogumla ilgileneceğim. Umarım anlayış gösterilir.

Bu arada dün Ereğli’ye giderek PMYO için başvuruda bulundum. Bu ayın 30’unda mülakata gideceğim. İnşallah geçersem 1 Temmuz’da da yazılı sınav var. Şu anlık tek hedefim PMYO’yu kazanmak. Birazda bu yüzden elimi ayağımı çekiyorum bu işlerden. Hep ders çalışacağım diyordum fakat aklım burda kalıyordu. Artık aklımın burda kalmasını sağlayacak bir şey olmayacak.

Bana kahve ısmarlamak ister misin?

Bunları da okuyabilirsin
Yazı hakkındaki yorumun nedir?

10 Yorum
 1. Zübeyr Hüsnü ŞAHİN
  8 Mayıs 2012 - 15:17
  Cevapla
 2. Çağrı Mustafa ALKAN
  8 Mayıs 2012 - 21:32
  Cevapla
 3. Hasan Safa
  9 Mayıs 2012 - 02:11
  Cevapla
 4. ERKOC
  10 Mayıs 2012 - 06:35
  Cevapla
  • Usluer
   10 Mayıs 2012 - 16:12
   Cevapla
 5. uğur özer
  10 Mayıs 2012 - 17:21
  Cevapla
 6. Hasan Safa
  11 Mayıs 2012 - 11:37
  Cevapla
  • Usluer
   11 Mayıs 2012 - 17:10
   Cevapla
 7. Burak işci
  12 Mayıs 2012 - 22:14
  Cevapla
 8. Osman Atmaca
  11 Temmuz 2012 - 23:24
  Cevapla