Online Alışveriş

En Çok Satan Ürünler Nasıl Bulunur? İşte En Çok Satılan Ürünler!

En çok satılan ürünler nasıl bulunur merak eden girişimciler için e ticarette en çok satan ürünleri listeledik. Kar marjı yüksek olan bu ürünler, mutlaka aklınızda bulunmalı!

E ticaret dünyasına katılmak isteyen yeni girişimciler, hangi ürünleri satabileceklerini sık sık düşünürler. Fakat dikkat edilmesi gereken ürünün satış oranının yanı sıra, kâr marjının da yüksek olmasıdır. Özellikle en çok satan ürünler, sahip oldukları yoğun müşteri kitlesi sebebiyle daha yaygın olarak tercih edilmektedir.

En çok satan ürünler ve ilgi gören sektörlerde rekabet fazla olsa da müşteri kitlesi sürekli olarak artış göstermektedir. Farklı bir marka olup, kaliteli ürünler sunmanız; tercih edilmenizde etkili olacaktır.

Bu bakımdan en çok satan ürünler bu şekilde sıralanabilir.

 1. Hazır Yemek Ürünleri,
 2. Telefon Aksesuarları,
 3. Akıllı Saatler,
 4. VR Aksesuarları,
 5. Sırt Çantaları,
 6. Spor Kıyafet ve Ekipmanları,
 7. Hamile Elbiseleri,
 8. Bebek Ürünleri,
 9. Evcil Hayvan Ürünleri,

Hazır Yemek Ürünleri

Hazır yemek ürünleri her zaman en çok satan ürünler arasında. Özellikle çalışan kişiler, yoğun olarak hazır yemek satın alırlar. Bunun yanı sıra market ürünleri de internetten en çok satılan ürünler arasında yer almaktadır. 

Bu bakımdan e-ticarete hazır yemek ürünleri ya da market ürünleri kapsamında girerseniz, doğru bir strateji ile hızlı bir yükseliş kaydedebilirsiniz. Mobil uygulama gibi çözümlerden de yararlanırsanız, daha geniş bir kitleye hitap edebilirsiniz.

Telefon Aksesuarları

Akıllı telefonlar günümüzde yaygın olarak kullanılmakta. Dolayısıyla akıllı telefon aksesuarları sürekli olarak ihtiyaç duyulan ürünler arasında yer alıyor.

Eğer bu kapsamda ne satabileceğinizi düşünüyorsanız,

 1. Şarj aletleri,
 2. Kulaklık çeşitleri,
 3. Telefon kılıfları,
 4. Ekran koruyucuları,
 5. Telefon yedek parçaları,
 6. Powerbank,
 7. Telefon taşıma aksesuarları,

Dahil pek çok seçenek bulunmakta. Yüksek kâr marjına sahip olan bu ürünler, aynı zamanda internetten en çok satılan ürünler arasında yer almaktadır.

Akıllı Saatler

Akıllı saatler özellikle son zamanlarda büyük bir yaygınlık kazanmış durumda. Her yaş ve cinsiyete uygun olduğu için müşteri portföyü oldukça geniş olan akıllı saat sektörü, yüksek kar marjlarına da sahiptir.

Akıllı saatler ile elektro kardiyografi çekmesi, arama yanıtlanması – konuşma yapılması, mesaj ve bildirimlerin takip edilmesi, adımların sayılması gibi işlemler mümkündür. Bu nedenle giyilebilir teknoloji ürünleri arasında yoğun ilgi gören akıllı saatler, başlangıç için oldukça iyi bir sektör tercihi olacaktır.

VR Aksesuarları

VR aksesuarları, en çok satan ürünler arasında yer almakta. Sanal gerçeklik sunan VR, günümüzde eğlence amaçlı kullanılsa da Metaverse ve diğer sanal dünyaların gelişmesiyle beraber daha yaygın şekilde kullanılabilir. Bu nedenle satışını yapmak için değerlendirebilirsiniz.

Sırt Çantaları

Sırt çantaları günlük hayatta en çok kullanılan ve gerekli olan ürünler arasında. Bu bakımdan en çok satılan ürünler arasında sırt çantaları da yer almakta. Farklı modelleriyle farklı alanlarda kullanılabilen çantalar, yüksek kar marjlarına sahiptir. E ticarete başlamak istiyorsanız hazır sırt çantalarını satmayı tercih edebilir ya da özel tasarımlar oluşturarak markanızı ilgi çekici hale getirebilirsiniz.

Spor Kıyafet ve Ekipmanları

Spor, sağlıklı yaşam için şart. Bu bakımdan günümüzde spor kıyafetleri ve ekipmanları oldukça yaygın bir şekilde kullanılmakta.  Eğer bir girişimci olarak e-ticarete başlamak istiyorsanız, en çok satılan ürünler arasında olan spor kıyafetleri ile büyük karlar elde edebilirsiniz.

Hamile Elbiseleri

Her ne kadar istenmese de hamilelik döneminde alınan kilolar ve vücudun değişen yapısı nedeniyle eski kıyafetler büyük sorunlar çıkarmakta. Bu bakımdan hamilelik zamanlarında kullanılabilecek kıyafetler özel olarak tasarlanır.

Bunlar sadece anneye daha konforlu bir şekilde hareket etme imkânı tanımamakta, aynı zamanda bebeğin de zorlanmasını önlemektedir. Şık, rahat ve kaliteli kumaştan ürettiğiniz hamile elbiselerini internetten satabilir, sektördeki açığı kapatabilirsiniz. Hamile elbiseleri, en çok satan ürünler arasında yer almaktadır.

Bebek Ürünleri

Yeni bir bebek dünyaya geldiğine insanlar hediye olarak ne alacağını sık sık düşünür. Bu bakımdan bebek ürünleri sektörü her gün canlı durumda. Bir yatırımcı olarak hangi sektöre yönelmeniz gerektiğini düşünüyorsanız, en çok satan ürünler arasından bebek ürünlerini değerlendirebilirsiniz.

Bebek ürünleri kapsamında zıbınlardan ayakkabılara kadar pek çok seçenek yer almakta. Eğer ailelere güvenilir bir marka olduğunuzu gösterirseniz, büyük karlar elde edebilirsiniz.

Evcil Hayvan Ürünleri

Günümüzde pek çok insan evinde kedi, köpek, kuş ya da balık gibi evcil hayvanlar beslemekte. Dolayısıyla mama, kum, oyuncak, kafes, yatak, kıyafet, tasma ve daha birçok ürüne sıklıkla ihtiyaç duyulabiliyor.

Evcil hayvanlar için uygun, kaliteli, ilgi çekici ürünlerin satışını yapmanız; markanızın kısa süre içerisinde yükselmesini sağlayabilir.

Kapak görseli Nataliya Vaitkevich

Bana kahve ısmarlamak ister misin?

Bunları da okuyabilirsin
Yazı hakkındaki yorumun nedir?