video-oyun

En Eğlenceli Komik Videolar

Görüntü ve sesin aynı anda oynatılması olarak tanımlayabileceğimiz video sözcüğünün kökeni, Latince görmek anlamına gelen videre ve yine Latince duymak anlamına gelen audiere sözcüklerinin birleşmesinden ortaya çıkmıştır. Görsel sesli medya ürünü olan videolar, olağan yaşam koşulları içinde doğal kayıtlar, gelişmiş programlar ile hazırlanmış animasyon kayıtları, profesyonel sanat ürünleri olarak yaratılan film, çizgi film ve müzik videoları gibi sanat ve endüstri ürünleridir.

İnternette gezinmenin en eğlenceli uygulamalarından biri olan video izleme faaliyeti, ilgi alanına göre değişikli gösteren farklı kategorilerde sınıflandırılır. Bilgi edinmek ya da ilginç olayları zamandan ve mekândan bağımsız olarak konfor içinde izlemek isteyenlerin tercihi olan video izleme aynı zamanda bireysel gelişime katkı sunan uygulamalardandır.

Hemen her kesimden her yaş grubundaki kişilerin yaygın olarak tercih ettikleri komik videolar önceden hazırlanmış şakalar ya da yaşam içindeki olağan akışlarda meydana gelen durum komedileri gibi videolardan oluşabildiği gibi komik ve eğlenceli hayvan ve komik bebek görüntülerini içeren videolardan oluşmaktadır.

En basit tanımı ile çeşitli türlerdeki kısa fil ürünleri olan videolar sanatsal yaratıcılık ile ya da yaşamın olağan akışı içinde gerçekleşen anların kayıt edilmesi ile ortaya çıkan medya ürünleridir. Videolar, ticari olarak satışı gerçekleşebilen gelişmiş sanat ve teknoloji ürünleri olmasına rağmen sanal ortamda ücretsiz izlenilip paylaşılabilen birçok platformda faklı türleri ile bulunmaktadır.

Alışılagelmiş film ve sinemadan farklı olarak hareketli imgelerin kullanımı sanatının alt türü olan video, 1980 li yıllardan itibaren dünyada video oynatma aletleri ile kullanılmaya başlandı ise de internet teknolojisinin yaygın kullanımı ile yaşamlarımızda önemli yer edinmeye başlamıştır. Videolar, iş ya da özel yaşam alanlarında kısa sürede rahatlama ve eğlenme sağlamaktadırlar, Özellikle gündelik telaşlardan ve stresten arınmanın eğlenceli bir yöntemi olan komik videolar keyifli zaman geçirmeye yarayan uygulamalardandır.

Eğlenmenin en maliyetsiz ve en konforlu yöntemlerinden bir olarak dünya üzerinde birçok kişi tarafından yaygın olarak tercih edilen komik videoların en keyifli ve en eğlenceli çeşitleri ile yer aldığı http://www.oyungemisi.com/komik-videolari/ adresinde yer almaktadır.

Bunları da okuyabilirsin