En Güzel Oyunları Oynamak İçin Dikkat Etmeniz Gerekenler

Oyun dünyasında, flash  oyun severlerin ilgisini çeken oyunlar; en iyi oyunlar olarak adlandırılmış ve çokça oynandığı için, güzel oyun olarak nitelendiriliyor. Bir oyunu güzel yapan belirli kriterler olması gerekiyor. Flash oyun sitesindeki en iyi oyunlar alanındaki bir oyuna girdiğinizde, muhtemel olasılıkla kötü bir oyun ile karışılacaksınız. Bunu sebebi, sizin önünüze sunulan oyunun sadece editör tarafından belirlenmesi ve başka kişilerin istatistiklere dayalı olarak önünüze sunulduğunu sanmanızdır. Ancak en güzel oyunlar kategorisinde ki oyunların nasıl olması gerektiğini ve sitedeyken güzel oyun olup olmadığını nasıl anlayacağınız hakkında bilgiler vereceğim.

Görsele dikkat edin!

Bir oyunun güzel olup olmadığı yada sizi sürükleyip sürüklemeyeceği, içeriğinin eğitici yada zararlı olup olmadığı gibi etmenleri, görseli sayesinde öğrenebilirsiniz. Flash oyun sitelerinden oyunların hepsi, oyunu siteye ekleyen kişi tarafından oynanarak eklenmektedir. Bu yüzden güzel bir oyunda en iyi sahneyi bulmak için çalışacaktır.  Örneğin balon patlatma oyununa ait bir resim çok kaliteli ve ilgi çekicidir. Ama neşeli dondurmalar oyununa ait resim ise kalitesiz ve kaliteli olsa bile ilgi çekici olmayabilir. Bu durumda siz, balon patlatma oyununu seçersiniz çünkü site editörü o oyuna daha çok değer veriyordur. Kalitelidir.

Açıklama satırlarına dikkat edin!

Bir oyun için ilk detay görseldir. Ancak ikinci detay ise, açıklama kısımlarıdır. Oyun sitelerinde ana sayfada görseller yer alır. Birine tıkladığınızda açıklama satırına gider ve sonra OYNA butonu ile oyun sayfasına yönlendirilirsiniz. Bu yüzden ikinci aşamadaki açıklama satırı eğer basit kelimelerle yazılmamış ve kısa tutulmamış ise, oyunun kaliteli olduğu varsayabiliriz. Oyun hakkında tarihçe içeren yazıların bulunduğu oyunlar kesinlikle kalitelidir.

Oylama sistemlerine önem verin!

Bir oyun sitesinde oylama sistemi olabilir. Oylama sistemi olan siteler, daha çok kaliteli içerik içeren sitelerdir. En güzel oyunların yer aldığı bu sitelerde, oynayan kişi çok olduğu için ve çocuk oldukları için oylama vereceklerdir. Bu oylamalar kalitelidir ve kesinlikle dikkate alınmalıdır. Örneğin; bir oyun sitesinde koca kafalar dövüş oyunu yıldızları çok fazla almış ise; bu oyunun kaliteli olduğunu düşünebilirsiniz. Ancak burada dikkat etmeniz gereken nokta, eğer sadece bir oyun çok fazla yıldıza sahipse; o oyunun iyi olduğu söylenemez. Oyunu oynamanız için bir tuzak niteliği taşıyabilir. Bu yüzden birçok oyunun oy aldığını gördüğünüzde, bu kritere dikkat edin.

Son olarak; eğer bir site tasarımı ve görsel seçimleri ile ön plana çıkıyorsa; üstelik sade bir tasarıma sahip ise; site içerisindeki oyunların kaliteli olduğunu söyleyebiliriz. Bu yüzden lütfen, flash oyun sitelerini açtığınızda ilk görsel tasarımına göz atın.

Bana kahve ısmarlamak ister misin?

Bunları da okuyabilirsin