Erkek Çocukları İçin Hangi Oyuncakları Tercih Etmelisiniz?

Oyuncakların zeka gelişimine katkısının yadsınamaz şekilde fazla olduğunu artık bilmeyen ebeveyn yoktur. 2 veya 3 yaşına kadar oyuncakların seçiminde cinsiyet farkı hemen hemen bulunmuyor ancak bu yaşlardan sonra kız çocukları ve erkek çocuklarının oyuncak tercihi gerek çevresinin gerekse ebeveynlerinin yönlendirmesi ile farklılık göstermeye başlıyor. Bu yazımızda sizlere popüler erkek oyuncakları hakkında biraz bilgi vermeye çalışacağız.

Erkek çocukları belirli yaşlardan sonra hem oyun arkadaşlarının hem de ebeveynlerinin etkisi ile kendilerine hitap eden oyuncaklara yönelmeye başlıyorlar. Örneğin oyuncak arabalar özellikle ilgi alanlarına girmeye başlıyor. Bu belki bir genetik kodlama belki de etki altında kalma sonucu ortaya çıkıyor ancak gerçek bu. Çizgi filmlerde izledikleri kahramanların oyuncak figürleri de tercihleri arasında yer almaya başlıyor. İron man, spiderman, transformers gibi çizgi karakterlerin oyuncakları erkek çocuklar için vazgeçilmez bir oyun arkadaşı olabiliyor. Sonraki dönemlerde ise belirli oyunlarla oyuncak tercihlerini daha da perçinliyorlar. Futbol oyunları, oyuncak silahlar, erkek kahramanların oyuncak setleri bunlara örnek.

Peki erkek çocuklarınız için oyuncak satın alırken dikkat etmeniz gerekenleri biliyor musunuz? Bazı oyuncaklar hem üretim şartları hem de oyuncakların üretiminde kullanılan materyaller yüzünden pek de sağlıklı olmayabiliyor. Bilinçli anne ve babaların oyuncak seçimi yaparken ilk dikkat etmeleri gereken kural sağlıktır. CE belgeli ürünleri satın almaya dikkat etmeliler.

CE işareti, ürünün Avrupa ürün mevzuatlarına uygunluğunu gösterir.

CE işareti ‘Conformite European’ kelimelerinin kısaltılmasıdır ve literatürdeki anlamı ‘European Conformity’, Avrupa Normlarına Uygunluktur. CE işareti, bir ürün ya da ürün grubunun, Avrupa Birliği’nin sağlık, güvenlik, çevre ve tüketicinin korunması konusunda oluşturmuş olduğu, “ürün direktifleri” olarak anılan temel gerekliliklere uygun olduğunu gösterir. CE işareti, taşımayan ürünler, Avrupa Birliği ülkelerine giremez, bu nedenle CE işareti, ürünlerin Avrupa Birliği iç pazarında serbestçe dolaşımına olanak veren bir “Endüstriyel Ürün Pasaportu” olarak tanımlanabilir.

Erkek oyuncakları için buraya göz atabilirsiniz.

Bana kahve ısmarlamak ister misin?

Bunları da okuyabilirsin
Yazı hakkındaki yorumun nedir?