Eski Sevgiliyi Geri Kazanmak

Hevesle başladığımız ilişkiler bazen istenildiği gibi gitmeyebilir. Başlarda çok iyi anlaşsak bile zamanla düşünce farklılıkları nedeniyle kavgalar ve soğumalar yaşanabilir. Ama kendimizi ona o kadar kaptırırız ki her şeye rağmen ilişkinin devam etmesini isteriz. İlişkiyi devam ettirmek uğruna büyük emekler harcar, fedakarlıklar yaparız.

Ne yazık ki bazılarımız ne kadar emek harcasa da karşı taraf aynı fikirde olmayabiliyor. Onlar fedakarlık yapmak yerine ilişkiyi sonlandırma yolunu seçebiliyorlar.

Tartışmalar elbette ki bir ilişkinin bitmesinin nedenlerinden sadece bir tanesi. Karşımızdaki kişi çevre baskısı nedeniyle sizi terk etmiş olabilir. Sizden daha çekici biri onu etkilemiş olabilir. Belki de eski sevgilisi ile arasını düzeltmiş olabilir. Anlayacağınız gibi terk edilmenin nedenlerini sadece tahmin edebiliriz.

Bazılarımız terk edildikten sonra hala onu unutamaz ve geri kazanmak ister. Çevresinden tavsiyeler alır ve onu takip etmeye, hatta rahatsız olmasına sebep olacak şekilde peşinde koşmaya başlar. Kuşkusuz çoğu girişim de hüsran ile sonuçlanır.

Kırık Kalp

Başarısız olmak kaderiniz değil. Eski sevgiliyi geri kazanmanın yollarını bilmeniz sizi bu kaderden kurtarır. www.askkocu.com sitesindeki bir makaleye göre eski sevgiliyi kazanmak 3 adımda gerçekleşir: değişim, aklına girmek ve baştan çıkarmak. Bu 3 adımı kısaca açıklarsak:

1- Değişim: Değişim adımı anlaşılacağı üzere kendinizi değiştirmek ve geliştirmek üstüne yoğunlaşır. Eski itici kişilik özelliklerinizden ve kusurlarınızdan sıyrılıp yeni bir kimliğe bürünmek önemlidir. Çünkü çoğu zaman bir ilişkinin bitmesinin sebebi farkında bile olmadığımız kusurlardır. En önemlisi de aşk acısından kurtulup (aşk acısı nasıl geçer) duygusal kontrolünüzü elinize almanızdır.

Değişimi sağlamak adına zayıflama, giyim tarzı oluşturma ve özgüven kazanmaya odaklanmak yeterlidir.

2- Aklına girmek: Değişimin etkili olabilmesi için eski sevgilinizle mesafe oluşturmanız gerekir. Kimse günden güne 100 gram veren kişinin kilo verdiğini kolay anlayamaz. Ama 1 ay uzaklaşıp 1 ay sonra 3 kg veren birini herkes fark eder.

Değiştiğinizi göstermek için onun hayatına tekrar girmeli ve türlü oyunlar ile sizi düşünmesini sağlamalısınız. Detaylı adımlar makalede anlatılmaktadır.

3- Bu adımda ise onun aklına girdikten sonra satrançta olduğu gibi doğru adımları atarak onun size olan ilgisini tırmandırıp bir tutkuya dönüştürmek hedefleniyor.

Siz de bu 3 adımı uygularsanız başarısız olmaktan uzaklaşabilirsiniz. Ancak yarın yaşayacağımız bile garanti değilken bu taktiklerin herkes için başarılı olması da garantili değildir.

Bunları da okuyabilirsin
Yazı hakkındaki yorumun nedir?