ev dekorasyon

Ev Dekorasyon Trendleri

Evinizde kendinizi özgür hissetmek istiyorsanız öncelikle evinizin dekorasyonunu değiştirmelisiniz. Dekoratif objeler kullarak ofisinizi, evinizi bambaşka bir havaya bürüyebilirsiniz. Günün yorgunluğunu üzerinizden atmak için evinize vardığınızda konforu hissetmek istersiniz. Yatak odasından mutfağa kadar evinizin her metrekaresine değişim yansımalı.

Dekorasyona başlamadan önce yapmanız gereken ilk şey yapılacaklar listesi hazırlamaktır. Bu liste sayesinde bütün işlerinizi çok kısa sürede çözümleyebilirsiniz. Memnun olmadığınız ne varsa her şeyden kurtulun. Bütün fazlalıklarınızdan arındıktan sonra eviniz için keyifli bir alışverişe çıkabilirsiniz. Alışveriş yaparken aldığınız ürünlerin günlük hayatta da işinize yarayacak tarzda seçmelisiniz.

Ev dekorasyonu pek çok kişinin ilgi alanına girer. Bunun en temel sebebi yaşam alanlarımızı güzelleştirmek istememizdir. İçerisinde bulunduğumuz ortam bizim ruh halimizi yakından etkiler. Eğer çok dağınık bir ortamdaysanız zihniniz de dikkatiniz de dağılır. Az eşyalı ev ve ofisler bu bakımdan son derece kullanışlıdır. Eşyaların sade ve düzenli oluşu evin dağılmasının önüne geçer.

Ani bir misafiriniz çat kapı geldiğinde onları dağınık bir evle karşılamak istemezsiniz değil mi? İşten eve gittiğinizde bir de ev işleriyle ilgilenerek bütün enerjinizi tüketmeyin ve evinizde düzenin hakim olduğu minimal tarzda bir dekorasyonu benimseyin.

Evinizi dekore ederken zevkine güvendiğiniz yakın arkadaşlarınızdan da yardım alabilirsiniz. Güzel bir tablo odanızı ferah ve zengin gösterir. Eğer evinizde tablonuz yoksa ve duvarlarınız boşsa hiç vakit kaybetmeden güzel bir tablo siparişi vermenizi öneririz. Duvar saatleri de dekoratif obje olarak kullanılabilir.

Ev dekorasyonunda unutulmaması gereken bir diğer nokta da eşyaların uyumudur. Perde seçiminizle koltuk seçiminizin uyuşması son derece önemlidir. Renklerin uyumlu duruşu göz zevkinize hitap edecektir. Duvar stickerları da dekorasyon için sıklıkla tercih edilir. Kullanımı son derece pratik olan duvar stickerları evinize gizemli bir hava katar.

Eğer biraz daha çılgın bir dekorasyon istiyorsanız evinizin duvarlarını farklı renklere boyayarak işe başlayabilirsiniz. Eşya seçiminizde tasarımcıların özgün tasarımlarına yer vererek evinize tarzınızı yansıtabilirsiniz.

Kapak görseli Skitterphoto

Bana kahve ısmarlamak ister misin?

Bunları da okuyabilirsin
Yazı hakkındaki yorumun nedir?