Ev Tekstilinde 3D Dönemi – Üç Boyutlu Nevresim

Üç Boyutlu Nevresim

Doğanın en canlı renkleri, en güzel manzaralar nevresimlerle buluşuyor. Yeni baskı teknolojilerinin bizlere sağladığı imkanlarla üretimi yapılan üç boyutlu nevresim takımları (3D nevresim takımları) yatak odalarımıza canlılık getiriyor.

Yaklaşık olarak iki üç senedir oldukça popüler olan 3D nevresimler, birçok markanın koleksiyonlarında yer almaya başladı. Taç, Luoca Patisca, Cottonbox gibi markalarda oldukça fazla çeşide ulaşmak mümkün.

Üretim olarak diğer nevresimlerden ayrılması, baskı tekniğiyle gerçekleşen nevresimlere üç boyutlu denilmesinin sebebi, tercih edilen desenlerden gelmekte. Doğa manzaraları, şehir fotoğrafları veya hayvan imajlarının sık sık karşımıza çıktığı ürünler, özellikle saten dokuma olanlarında daha net ve canlı ürünler oluyor. Pazarlama aracı olarak 3D kelimesinin olukça popüler olması da ürünün isminin nasıl seçildiği hakkında ipucu veriyor. (Örnek olarak filmlerde, televizyonlarda, ses sistemlerinde, duvar kaplamalarında, t-shirtlerde sıkça tercih edilmekte.)
Bu yıl çıkan modellere baktığımızda deniz temalı ürünlerin çok moda olduğunu söyleyebiliriz. Sahil fotoğrafları, deniz yıldızı ve kumsal görüntüleri neredeyse her markanın kullandığı desenlerden. Yeşille mavinin buluşması denir ya, tam da bunu yatak odalarımıza girmesi an meselesi. Soğuk gecelerde bile yazın coşkusuyla uyumak isterseniz modellere bir göz atmanızı tavsiye ediyoruz.

İnternette fotoğrafını beğendik fakat her ürün birbiriyle aynı kalitede değil ne yazık ki. Kumaş türünden, baskıda kullanılan malzemeye kadar birçok etken ürünün standartlarını belirleyebiliyor (Özellikle internet ortamında fotoğraflar bütün ürünleri aynı gibi gösterse de, elimize ulaşan ürünlerde hayal kırıklığı yaşamamak için bahsedeceğimiz konulara dikkat etmenizi öneriyoruz).

Ranforce ya da Saten Üç Boyutlu Nevresimlerden Hangisini Seçmeliyiz?

Ranforce ve saten kumaşlarda çeşit ayrımının yaşandığı üç boyutlu nevresim modellerinde, bizler sizlere saten olanları seçmenizi tavsiye ederiz. Bunun sebebi, ranforce dokumanın daha seyrek ve daha kalın ipliklerle yapılmasından dolayı görüntü kalitesinin satenlere göre biraz daha aşağıda kalmasıdır. Saten (%100 pamuk olmasına dikkat ediniz) olanlarda ise, tam tersine kumaşın boyayı daha iyi emmesi ve sık dokumanın avantajıyla fotoğraf kalitesine yakın ürünlerle karşılaşıyoruz. Hem de dokusunun ranforce kumaşlara göre çok daha fazla yumuşak olması bizlere daha konforlu bir kullanım imkanı sunuyor.

Bir diğer önemli nokta da baskılarda kullanılan boyanın sağlığa zararlı olup olmaması. Eğer ki ürün seçiminizde bu konuda şüpheniz varsa, ürünleri üreten firmaların internet sitelerinde gerekli bilgilere ulaşabilirsiniz. Birçok firma bunun için hassasiyet göstermekte ve sağlığa zararlı boyalar kullanmadığını sitelerinde bildirmektedirler.

Kaliteli markaların ürünlerine ulaşmak için güvenilir, gerektiğinde karşınızda muhattap bulabileceğiniz sitelerden alışveriş yapın. Güvendiğiniz site olsa da ürünle ilgili kafanızda sorun işareti varsa iletişim bölümünden irtibata geçin ya da telefon açın. Eğer ki müşteri memnuniyetine önem gösteriyorlarsa, bilgilerini sizlerle paylaşacaklardır.

Yararlanılan kaynak: www.arzumdekor.com.tr/3d-nevresim-nedir/

Bunları da okuyabilirsin
Yazı hakkındaki yorumunuz nedir?