Film İzlemek İçin Yapılmış En İyi 5 Baş Yapıt

1- Atomic Blonde – Sarışın Bomba

Atomic Blonde

Uzun süredir sinema Dünyasında göremediğimiz Charlize Theron mükemmel bir film olan Sarışın Bomba ile sinema severler ile buluşuyor. Filmin baş rollerinde Charlize Theron’a eşlik eden James McAvoy, Toby Jones ve John Goodman gibi isimler yer alıyor. Filmde Lorraine Broughton (Charlize Theron) MI6’nın en iyi ajanlarından birisidir. Berlin’de MI6’nın gizli bilgilerine sahip olan bir ajan öldürülmüş ve bu bilgileri satmak üzere alıcı aramaktadır. Lorraine gönderilmiş olduğu yerde ona yardımcı olması için David Percival (James McAvoy) eşlik edecektir. David Berlin’de yer altı mafyasının için sızmış, iki taraflı oynayan bir köstebektir. David ile buluşan Lorraine bilgilerin sadece öldürülen ajanda olmadığını öğrenir. Bu gizli bilgileri alan kişiden alamayacağını tahmin ederek bilgileri hafızasına kazımış olan Spyglass’ı güvenli bir şekilde ele geçirip berlinden çıkarmayı planlar. Bu güvenli geçişi sağlayabilecek tek kişi iki taraf ile iş birliği yapan David’ten yardım alacaktır. Lorraine, David’den şüphe duymasına rağmen bu riski alıp Spyglass’ı sınırdan geçirmeye karar verir. Bu geçiş sırasında Lorraine David’in ihanetini kanıtlayacaktır ancak bilgilere sahip olan Spyglass’ın ölümüne sebep olacaktır. Spyglass hayatını kaybettikten sonra David’in çalmış olan bilgilere sahip olduğunu ve satmak üzere olduğunu öğrenir. David’in eski kız arkadaşından bu bilgileri alarak hem intikamını hemde David’i ortadan kaldıracaktır. Soğuk savaş döneminde geçen bu ajan filmini izlemenizi kesinlikle tavsiye ediyoruz. 115 Dakikalık filmin bütçesi tahmini 30.000.000 ABD Doları gibi bir maliyete sahip.

2- Transformers: The Last Knight – Transformers 5: Son Şövalye

Transformers The Last Knight

Boxset filmler arasında en çok beğenilen ve beklenen filmlerin başında yer alan Transformers’ın son filmi Transformers: The Last Knight yani Transformers 5: Son Şövalye 2017 de seyircileri ile buluştu. Serinin 4. filminde Optimus Prime yaralı olarak gözlerden uzak bir yerde insanlardan saklanmış ve istemeyerekte olsa insanlara yardım etmek zorunda kalmıştı. İnsanlar ile otobotların savaşıbı tamamen bitirebilmek için Dünyadan ayrılmıştı. Transformers 5 Son Şövalye filminde ise Optimus Prime yaratıcıları olan Quintessa ile yüzleşmeye gitmiştir. Ancak Quintessa Optimus’u yeniden programlayarak Dünya’ya geri gönderir. Optimusu Dünyaya geri göndermesinin amacı kendi gezegenlerini dünyaya kurabilmesi için gerekli olan asayı istemesidir. Cade Yeager (Mark Wahlberg) bu sırada diğer otobotları bir hurdalıkta bir araya toplamaya çalışmaktadır. Artık ABD deseptikonlar ile çalışmaya başlamış ve otobotları öldürmeye başlamıştır. İnsanlar ve Sir Edmund Burton (Anthony Hopkins) deseptikonların Dünyalarında ne aradıklarını bulmaya çalışırken Vivian Wembley’i (Laura Haddock) merlinin soyundan geldiği konusunda ikna etmeye çalışmaktadır. Cade Yeager ve Vivian Wembley’i otobotlar sayesinde malikanesine getiren İngiliz Edmund Burton deseptikonların amacını açıklamaya çalışır. Bu görüşme esnasında malikanenin etrafının sarıldığını anlayınca Yeager ve Vivian birlikte kaçarak çok eski bir denizaltı ile okyanusun derinliklerinde bir gemi de Quintessa’nın istediği Asayı arayacaklar. Asayı bularak oradaki koruyucuları uyandırırlar. Koruyucuların uyanması ile Optimus karşı karşıya gelecektir. Ancak Megatron asayı ele geçirip yaratıcısı olan Quintessa’ya teslim etmiş ve Dünyaların birleşimini başlatmıştır. 2017 ye damgasını vuran film arasında kesinlikle yerini alacak olan Transformers 5 filmini izlemenizi tavsiye ederiz. IMDB Puanı 5,2 olmasına rağmen gayet göz dolduran bir film.

3- The Mummy – Mumya 2017

Pirates Of Caribbean

2017’nin kendinden en çok söz ettiren filmlerinden olan The Mummy – Mumya serisine yeni oyuncular ile yeni bir başlangıç yapıyor. Baş rolünü Tom Cruise, Russell Crowe ve Annabelle Wallis paylaşıyor. Uzun yıllar ajan filmlerinde gördüğümüz Tom Cruise bu defa farklı bir film ile karşımıza çıkıyor. Filmde binlerce yıl önce Mısır kraliçesi olmak için kendi babasını ve yeni doğmuş olan kardeşini öldürerek bu ameline ulaşmaya çalışan Ahmanet (Sofia Boutella) cezalandırılıp mumyalanarak bir yer altı mezarına hapsedilmiştir. Mezara hapsedilmesinden ikibin yıl sonra Jenny bulduğu harita ile bu mezarı arayışa başlamıştır. Gitmiş olduğu Mısırda konakladığı barda Nick Morton (Tom Cruise) ile tanışıp güzel bir gece geçirmişlerdir. Ancak Nick’in amacı Jenny’nin elinde bulundurduğu haritayı ele geçirmektir. Çaldığı harita ile Nick ve arkadaşı Chris bölgeyi bularak orada çatışmaya girerler. Bu çatışmadan canlı çıkamayacaklarını anlayan Nick ve Chris Amerikan hava kuvvetlerinden bölgeyi bombalamalarını ister. Bu bombalama ile mezar büyük bir açık ile ortaya çıkar ancak Jenny, Nick ve Chris’i Amerikan donanması sayesinde bulmuştur. Girmiş oldukları bu yer altı mezarında dokunmuş olduğu bir tılsım ile etkilenen Nick farkında olmadan korunmakta olan mezardan Ahmenet’in mumyasınıda alarak bir kargo uçağı ile ülkelerine geri döneceklerdir. Ülkelerine dönüş yolunda Ahmanet’in etkisi altına giren Chris, Ahmet’in tabutunu açmaya çalışmaya çalışırken bir çatışma sonucunda Chris öldürülür. Büyük bir kum fırtınasında uçuş zorlaşmaya başlarken bir karga sürüsü yüzünden uçak düşmüştür. Nick’in yardımı ile uçak düşmeden önce Jenny atlayarak kurtulmuştur. Amerikaya geri döndüklerinde Morgta cesetleri teşhis etmesi için Jenny geldiğinde Nicki canlı görüp şok olacaktır. Nasıl hayatta kaldığını hiç sorgulamaz çünkü Nick’e ne olduğunu patronun sayesinde bilmektedir. Uzun süredir beklenen Mumya serisinin yeni başlangıç yapan filmini kesinlikle izlemenizi tavsiye ediyoruz.

4- Spider-Man: Homecoming – Örümcek-Adam: Eve Dönüş

Spiderman Homecoming

2014 yılından sonra Örümcek Adam serisinden herhangi bir proje haberi olmamıştı. Ancak Kaptan Amerika’nın son filmi olan Kahramanların Savaşı filmi ile kahramanlarımızın arasına yeni yüzü ile katılan örümcek adam seriye yeni bir filmin ekleneceği sinyallerini vermiştir. Bu sürprizden sonra çıkan fragman ile Spider-Man: Homecoming ismindeki serinin yeni filmi izleyicilerini sevindirmişti. 2017 yılında Örümcek-Adam: Eve Dönüş adı ile Türkiyede gösterime giren film ile Örümcek Adam sersinin devam filmi buluşmuş olduk. Filmin konusuna gelecek olursak Tony Stark’ın vermiş olduğu burs ile hem kahramanlık hayatına başlayan hemde bazı zorlukların üstesinden gelmesi gerekecektir. Kahramanların uzaylılar ile savaşından sonra enkazları toplayan ekibin lideri uzaylı silahları ile soygunlar yapmaya başlayınca Peter onlara karşı savaşmaya başlayacaktır. Ancak Tony Stark’ın izni olmadan giriştiği bu işler başına büyük sorunlar açarak onu zor durumda bırakacaktır.

5- Pirates of the Caribbean: Dead Men Tell No Tales – Karayip Korsanları 5 Salazar’ın İntikamı

Pirates Of Caribbean

Film izlemek için yapılmış en iyi 5 yapıt içerisinde sıra son filmimizde. Tanıttığım bu filmleri film izle adresinden HD ve ücretsiz olarak izleyebilirsiniz. 2011 yılında Karayip Korsanları: Gizemli Denizlerde isimli filmden sonra uzun bir ara veren Karayip korsanları serisi yeni filmi olan Karayip Korsanları 5: Salazar’ın İntikamı 2017 yılında bağımlıları ile buluştu. Kaptan Jack Sparrow (Johnny Depp) Doğru düzgün bir gemisi olmadığı için bir yarım adada tayfaları ile soygunlar yapmaktadır. Yaptıkları soygunlarda şanları pek yaver gitmediğinden tayfaları artık Jack’ten kopmaya başlamıştır. Son soygunlarını yeni bir bankanın kasasını soyarken yakayı ele veren Jack idam edilmek üzere zindanlarda beklemektedir. Ancak hiç ummadığı anda eski dostu Will Turner’un oğlu Henry (Brenton Thwaites) tarafından kurtarılacak ve yeni bir maceraya yelken açacaklardır. Henry çocukluğundan bu yana babasını lanetten kurtarmak için arayış içerisindedir. Babasını bu lanetten kurtarmanın tek yolunun Poseidonun Asasının olduğunu öğrenir. Bu maceralarında Henry’e Jack ve güzel astronom Carina Smyth (Kaya Scodelario) birlikte yelken açıp hem hazineyi hemde asayı bulmayı düşünmektedirler. Ancak Jack’in eski bir düşmanı olan Kaptan Salazar (Javier Bardem) Şeytan üçgeninden kurtularak Jack’in peşine düşmüştür.

Bunları da okuyabilirsin
Yazı hakkındaki yorumunuz nedir?

4 Yorum
 1. ayhan
  2 Ekim 2017 - 23:06
  Cevapla
 2. Peker
  4 Ekim 2017 - 02:55
  Cevapla
 3. murat
  4 Ekim 2017 - 03:03
  Cevapla
 4. Hakan
  4 Ekim 2017 - 03:32
  Cevapla