Findeks Kredi Notu Sorgulaması Nasıl Yapılır

Kredi

Ülkenin önde gelen bankalarının ortaklığı ile kurulmuş olan Kredi Kayıt Bürosu (KK) tarafından tüketicilerin kullanımına sunulan findeks kredi notu sorgulama platformu bireysel ve reel sektörün kullanımına açılmıştır. Finansal hizmet için kullanılmakta olan bu findeks kredi notu öğrenme sayfası üzerinden her birey findeks kredi notu sorgulaması nasıl yapılır sorusuna kolaylıkla yanıt bulabilmektedir.

Kişilerin ve kurumların geçmiş dönem finansal çalışmalarının kayıt altına alınması ve kayıtların bir takım hesaplamalara tabii tutularak elde edilen bilgileri ile oluşturulan kredi notları geçmiş dönemlerde yalnızca bankaların ortak bilgisine sunulmakta iken, findeks kredi notu sorgulama ekranı üzerinden bireysel sorgulamalar da rahatlıkla yapılabilmektedir. Bu aşamada findeks kredi notu sorgulaması nasıl yapılır sorusuna yanıt arayan tüketiciler findeks.com adresine giriş yaparak üyelik işlemlerini tamamlayarak kredi notlarına erişebilmektedirler.

Banka ve finans kuruluşlarına olan kredi borç bilgilerinin ve limitlerinin yer aldığı findeks kredi notu öğrenme sayfası üzerinden finansal kontroller de yapılabilmekte ve olumsuz kayıtlar incelenebilmektedir. Ayrıca detaylı risk raporlarının da sunulduğu findeks kredi notu sayfası içerisinden bireysel sorgulamalar yapılabildiği gibi bir başkasının kredi notu da öğrenilebilmektedir.

Findeks kredi notu sorgulaması için findeks.com adresine giriş yapılması ve ardından sayfa içerisinde sağ üst köşede yer alan giriş butonuna basılarak açılan sayfadaki yeni üyelik ekranına gelinmesi gerekmektedir. Yeni üyelik ekranı içerisinde talep edilen üye bilgilerinin doğru ve hatasız bir şekilde girilmesinin ardından devam butonuna basılarak yeni sayfaya geçilmelidir. Yeni sayfa içerisinde güvenlik adımlarının da tamamlanmasının ardından şifre ve cep telefonu onay kodunun bilgilere eklenmesi gerekmektedir.

Onay işlemi için çalışılmakta olan herhangi bir bankada güncel telefon numarası bilgisinin bulunması gerekmektedir. Aksi halde onay kodu sisteme girilmezse üyelik işlemi tamamlanmamaktadır. Güvenlik ve parola adımlarının da geçilmesi ile sayfa üzerinden findeks kredi notu işlemi için sorgulama sayfasına erişilebilmektedir. Detaylı finansal bilgilerin bulunduğu ve geçmiş dönem finansal çalışmaların yer aldığı risk raporu bilgisine de bu ekran üzerinden ulaşmak mümkündür. Bu sorgulama sayfası üzerinden ilk sorgulama işlemleri ücretsiz olup, yapılacak diğer tüm kredi notu ya da risk raporu işlemleri içir talep edilen ücretlerin ödenmesi gerekmektedir.

Kaynak: Bankakredinotum.com

Bunları da okuyabilirsin
Yazı hakkındaki yorumun nedir?