Gayrimenkul

Gayrimenkul Danışmanları Beden Dilini Nasıl Okur?

Gayrimenkul danışmanları için müşterileriyle görüşme esnasında beden dilini okuma yolları…

Emlak tecrübe kazanarak kendinizi geliştirebileceğiniz ve etki alanını arttırabileceğiniz bir satış işidir. Gayrimenkul danışmanlarının yaşadığı en büyük sorunlardan biri ise müşteriyi doğru analiz edebilmek ve ne istediğini anlayabilmek olarak öne çıkıyor. Satış sürecinde etkili bir yol haritası hazırlayabilmek için müşterinizin gerçekten ne düşündüğünü doğru analiz edebilmelisiniz. Bazı müşterilerin evi beğenmese bile farklı sebeplerden dolayı ilgi gösterebileceğini göz önünde bulundurun. Bu tarz durumlarda beden dilini doğru okuyarak ipuçlarını izleyebilir ve aksiyon alabilirsiniz. Satılık daire ya da kiralık daire arayışında kapınızı çalan müşterinizin niyetini beden dilini doğru okuyarak anlayabilir ve sonuca yaklaşabilirsiniz.

İşte gayrimenkul danışmanı için beden dilini okumanın yolları…

Ayaklar Size Önemli İpuçları Verir

Portföyünüzdeki evi beğenip beğenmediğinden emin olmak istediğiniz bir müşteriyle mi karşı karşıyasınız? Gösterdiğiniz evi görmeye gelen müşteri gerçek bir alıcı mı? Bu soruların cevabını size ayaklar verir. Evi gerçekten beğenmeyen ve çıkmak isteyen bir müşterinin ayakları sizle konuşurken kapıya yönelecektir.

Sizle konuşurken iki ayağını da size doğru yönelten, sizi dikkatli bir şekilde dinleyen bir müşteri ise gerçek bir alıcıdır.

Görsel İşaretleri Okumak Sizi Öne Çıkartır

Potansiyel müşteriler gezdikleri evden memnun kalmasalar da kibar olmak için beğenmiş gibi yapabilirler. Bu sırada beden dilini doğru okuyarak potansiyel müşterinin gerçekte ne hissettiğini anlayabilmek mümkün. Mimikleri ve yüz ifadesini doğru analiz ederek müşterinin olumlu ya da olumsuz bir düşünce içinde olup olmadığını anlayabilirsiniz.

Göz Temasının Öneminin Farkında Olun

İletişimde önemli bir yeri olan göz teması emlakta da oldukça önemli bir eylem olarak öne çıkıyor. Göz temasından kaçınan bir müşteri ya o ev konusunda ciddi değildir ya da daha fazla bilgi almak istemiyordur. Sizinle göz teması kurarak konuşan bir müşteri ise ev ile ilgileniyor demektir.

Bunları da okuyabilirsin
Yazı hakkındaki yorumun nedir?