Red Crucible Firestorm

Gerekeni Yap Takımını Kur

Oyun oynamanın en güzel yanlarından birisi, zamanını değerlendirmektir. Ama bağımlılık derecesine gelen oyun oynamaları, bunun adını değiştiriyor. İşte, bu sebeple, klavyede yalnız olmamak gerekiyor ve oyun oynayarak sosyalleşmenin, eğitim almanın, gelişmenin ve mutlu olmanın formülü açıklamak istiyorum.

Takım halinde oynanan oyunlar, bireyde yaratıcılığı arttırıyor ve çeşitli yönlerden artılar sağlıyor. Bunları sırasıyla yazalım:

  • Takım ruhunu ortaya koyabiliyor.
  • İletişimi güçlendiriyor.
  • İnsanların ne düşünebileceğini önceden kestirebiliyor.
  • Ön sezileri gelişirken, refleksleri de gelişiyor.
  • Karşıdaki kişiyi düşünmeye başlıyor.
  • Sosyal çevresi genişliyor.
  • Fiziksel takım oyunlarında yenilikler keşfediyor.

Ve daha birçok artısı mevcuttur. Takım oyunu ister sanal ortamda olsun, ister fiziksel ortamda olsun; bireyin algısal ve eylemsel yeteneklerini geliştiriyor.

Online Takım Oyunları

Online oynanan birçok takım oyunu var. Bunlardan en basitleri, Need for Speed serisi yada Counter Strike serisi olabilir. Özellikle savaş ve yarış olan aksiyon oyunları, takım ruhunu ortaya çıkaran; arkadaşını desteklemesini öğreten ve onu koruması gerektiğini öğreten oyunlardır. Son zamanlarda ortaya çıkan Red Crucible Firestorm gibi oyunlar, bunları başarıyla yapmaktadır. Bu tarz oyunlarda birlik olup gerçek hayata aktarılan dostlukların kalitesi daima yüksek olmuştur.

Red Crucible Firestorm

Fiziksel Takım Oyunları

Fiziksel bir takım oyunu, savaş sahnesi ile aynıdır. Bir savaşta ne yaşanıyorsa, fiziksel takım oyununda da aynı şeyler yaşanıyor. Örnek olarak Paintball oyunu verilebilir. Online takım oyunlarındaki artı değerlerin hepsi buraya yansımaktadır ancak eyleme dayalı hareket olduğu için, kişiyi bedense olarakta mutlu edebilmektedir.

İki kişinin yapabileceği bir şeye, tek kişi cesaret edemez. Bu yüzden ulaşılmazı ararken ve mutluluğa ulaşmak isterken, hayatı keşfetme düşüncesine sahipken; oyunlarda ve diğer tüm alanlarda takım kurmak gerekiyor. Hayatı bir takım oyunu olarak düşünmenin kimseye zararı olmayacağı gibi, artısı çok fazladır.

Kısa Bir Sır

Takım oyunları, oyun olarak adlandırılan bir fiziksel yapı içinde olmak zorunda değil. Takım oyunlarının  genel yapısı yani takım ruhu oluşturabilmek, yaşamdaki her çeşit durum için yapılabilir. Bu sebeple, her zor anınızı bir oyun olarak görmelisiniz ve ona göre takım kurmalısınız çözüm için. Bu sayede hayatı eğlenceli ve kolay ulaşılabilir yapabilir ve mutluluğunuza kolay ulaşabilirsiniz.

Bunları da okuyabilirsin
Yazı hakkındaki yorumun nedir?