Gözenek Sıkılaştırıcı Kremler Ne İşe Yarar?

Cildin pürüzsüz bir görünüm kazanması için cilt yüzeyindeki gözeneklerin durumu çok önemlidir. Gözenek; deri yüzeyindeki küçük açıklıkların tanımıdır. Cilt yüzeyindeki gözenekler, cildin sebum ve nem açısından dengede kalmasına destek verir. Gözenekler, cildin nefes almasına yardımcı olur ancak gözeneklerde yaşanan bir sorun cilt yüzeyinde istenmeyen görünümlere neden olabilir. Açık gözenekler, cildin kusurlu görünmesine neden olurken tıkalı gözenekler, cildinizde akne ve sivilce gibi sorunların oluşmasına neden olabilmektedir. Bu nedenle gözenekleri temiz tutmak ve sıkılaşmasını sağlamak çok önemlidir. Bu sayede cildiniz pürüzsüz bir görünüme kavuşur. Özellikle temizleyicilerden sonra kullanılan toniklerin gözenek sıkılaştırıcı etkisi vardır. Bu nedenle cilt temizliğinde toniklerin de yeri önemlidir. Gelişen teknolojiler ile sadece tonikler değil kremler, maskeler ve serumlar gibi diğer bakım ürünlerinde de gözenek sıkılaştırıcı etki yer almaya başlamasıyla gözenek sıkılaştırıcı ürünler oldukça fazlalaşmıştır.

Bazı markaların gözenek sıkılaştırıcı etkili ürünleri;

DDF markasının ürünlerinden olan Glycolic 10% Toning Complex Yağlı Ciltler İçin Gözenek Sıkılaştırıcı Gece Toniği; yağlı, yağlanmaya eğilimli, normalden fazla yağlı ve akneli ciltler için geliştirilmiş bir üründür. Yaşlanma etkilerini geciktirmeye, gözenekleri sıkılaştırmaya ve sivilce gibi sorunların ortadan kalkmasına yardımcı olur. Nemlendirici etkisi ile cildi yatıştırmaya destek vererek pürüzsüz bir cilt yüzeyi elde etmenize yardım eder.

SkinCeuticals markasının ürünlerinden olan Equalizing Tüm Ciltler İçin Gözenek Sıkılaştırıcı Tonik; kuru yağlı, normal fark etmeden tüm cilt tiplerinin kullanımına uygundur. Cildinizin daha etkili bir şekilde arınmasına yardımcı olan ürün gözenekleri sıkılaştırıcı etkisi ile cildin pürüzsüz bir görünüm kazanmasına da destek verir. Cilt yüzeyindeki ölü dokuyu, kiri ve sebum fazlasını temizlemeye yardımcı olur. Özel olarak geliştirilen formülünde yer alan Salatalık, Papatya ve Aloe özleri ile cildi nemlendirerek yatıştırmaya yardım etmenin yanı sıra cilt yüzeyinde tahriş gibi sorunların oluşmasına da engel olmaya çalışır. Parfüm ve alkol içermez.

Gözenek sıkılaştırmaya yardımcı olan bakım ürünlerinden kremler; cildinizin nem açısından bir doyum yaşamasına yardımcı olurken gün boyunca cildinizin berrak ve canlı bir görünümde kalmasına da destek verirler.

Bioderma Sebium Pore Refiner Gözenek Belirginliğini Azaltıcı Bakım Kremi; yağlı ve karma cilt tipine sahip olan kişiler için uygundur. Cilt yüzeyindeki sebum fazlasının giderilmesine destek vererek genişleyen ve dolayısıyla belirginleşen gözeneklerin küçülmesine yardım eder. Bu sayede yağlanma ve akne probleminin de çözülmesine destek olur. Özel formülü ile gün boyunca cildin parlama sorunu yaşamadan nem ve sebum açısından dengede kalmasına yardım eder.

Dermoday Pore-Tech Krem; karma cilt tipine sahip olan kişiler için geliştirilmiştir. Karma cilt tiplerinin T bölgesinde yaşadığı yağlanma durumunun giderilmesine ve bölgenin sebum açısından dengelenmesine yardımcı olur. Bu sayede parlama sorununun da çözülmesine destek verir. Cilt yüzeyindeki yap fazlası gözeneklerin büyüyerek belirginleşmesine neden olur. Bu da çukur çukur bir görüntü izlenimi vererek aradığınız pürüzsüz görünümü kaybetmenize sebep verebilir. Özel formülü ile gözeneklerin temizlenmesine, yağ oranının dengelenmesine ve gözeneklerin sıkılaşmasına yardım eder. Paraben içermez.

Gözenek sıkılaştırmaya yardımcı olan bakım ürünlerinden serumlar; kremlere oranla cilde çok daha hızlı nüfus ederek cildin korunmasına, nem açısından beslenmesine destek verir. Serumlar; kırışıklık karşıtı etkilerinden dolayı olgun cilt tipine sahip olan kişiler için uygundur.

DDF Wrinkle Resist Plus Pore Minimizer Yağlı Ciltler İçin Gözenek Sıkılaştırıcı Sabah Serumu; yağlı cilt tipine sahip olan kişiler için geliştirilmiştir. Normalden yağlıya dönük ya da yağlanmaya eğilimli cilt tiplerinin de kullanımına uygundur. Özel olarak geliştirilen formülünde yer alan güçlü antioksidanlarla cilde hızlı bir şekilde nüfus ederek sebum fazlası nedeniyle yaşanılan sorunların giderilmesine, cildin nem açısından dengelenmesine, cilt yüzeyinde meydana gelen yaşlanma belirtilerinin giderilmesine destek verir. Cildin nem oranını üst seviyede tutmaya yardımcı olarak kurumaya engel olur. Gözenekleri temizlemenin yanı sıra sıkılaşmasına ve cildin dolgun bir görünüm kazanmasına yardım eder. Parlak ve pürüzsüz bir görünüm kazanmanız için çabalar.

Dermoday Pore-Tech Serum; karma cilt tipine sahip olan kişiler için geliştirilmiş bir serumdur ancak gözeneklerinde sıkılaştırıcı etki arayan diğer cilt tiplerinin de kullanımına uygundur. Belirgin gözenekleri sıkılaştırarak küçültmeye destek verir. Bu sayede cilt yüzeyinde akne gibi sorunların yaşanmasına mani olmaya çalışır. Sıkılaştırıcı etkisi ile cilt yüzeyinde meydana gelen ince çizgi ve kırışıklık gibi sorunların da azaltılmasına destek vererek daha dolgun ve dinamik bir görünüm yakalamanıza yardım eder.

Tüm bu ürünleri indirimli olarak Nar Ecza’dan satın alabilirsiniz.

Bunları da okuyabilirsin
Yazı hakkındaki yorumun nedir?