Hamile Giyim Modası

Hamile kadınlar özellikle de hamileliklerinin son dönemlerinde giyince yokmuş gibi hissettiren, ince, pamuklu ve teri emen bir yapıya sahip kıyafetleri tercih etmelidir. Bu ürünlerin hem kullanımı pratik hem de sağlıklı ürünler olması nedeni ile doktorlar tarafından sıkça öneriliyor. Anne ve bebek sağlığı hamilelik döneminde çok önemlidir.

Bebeği iyi olabilmesi için öncelikle annenin iyi ve sağlıklı olması gerekir. Terleyip daha sonra da üşümenizi engelleyecek pamuklu ve teri içine hapseden hamile giyim ürünlerini bu zorlu süreçte tercih edebilirsiniz. Lohusa ve hamile pijama ürünlerinin rahatlığı kadar şık olması da oldukça önemlidir.

Yeni Sezon Hamile Pijama Modelleri

Kullanılması, giyilip çıkartılması ve bebek olduktan sonra emzirme kolaylığı sağlaması açısından önden düğmeli lohusa pijama takımları daha çok tercih ediliyor. Bu ürünler, anne ve bebeğin rahat olmasını ve bu zor süreci daha rahat atlatmasını sağlaması için ince yapıda tasarlanıyor.

Bu sezon pijama modellerinde küçük çiçek desenleri ve çizgilerin sıkça kullanıldığı modeller ön plana çıkıyor. Rengarenk pijama takımları ile hem rahat hem de şık olmanın tadını çıkarırken bebeğinizi kucağınıza alacağınız günü keyifle bekleyebilirsiniz. Hamilelik döneminde özellikle de bebeğin bulunduğu karın bölgesine baskı yapmayacak bol ve rahat lohusa gecelik modellerini de tercih edebilirsiniz.

Kış Soğuğuna Uygun Pijama Takımları

Kış günleri soğuktan kendinizi ve bebeğinizi korumak, hasta olmaktan kaçınmak için polarlı ya da içi yünlü pijama takımlarını tercih edebilirsiniz. Önden düğmeli ve kolay giyilebilen modeller, hamile kadınların daha çok dikkatini çekiyor. Erkek yaka olarak da bilinen önden düğmeli ve desenli pijama takımları bu sezon büyük ilgi görüyor. Aynı zamanda kurdele detaylı karın kısmı bol ve dantelli hamile pijamaları çok tercih ediliyor.

Genelde anne adayları bebeğinin cinsiyetine göre pijama takımı satın almayı tercih ediyor. Hastanede ve evde rahatlıkla kullanabileceği şık ve rahat pijamalar ile hamileliğin en zor dönemlerini geçirmek istiyor. Desenli ve renkli pijama takımları ile hamilelik serüveninizi daha renkli bir hale getirebilirsiniz.

Yaz Sıcağına Uygun Pijama Takımları

Yaz aylarında hamile olmak ne kadar zor ve bunaltıcı olursa olsun bu sıkıntıyı üzerinizden atmanızı sağlayacak ve giydiğiniz zaman sizi rahatsız etmeyecek ve yokmuş hissi verecek pijama ve gecelik modellerini tercih edebilirsiniz. Yaz aylarında daha rahat edebilmek için bol ve teri hemen emen, içine hapsedebilen pamuklu modelleri tercih etmeye özen göstermeniz gerekir.

Vücudunuza hava aldıran ve sizi bunaltmayacak pijama takımlarını tercih ederek yaz sıcaklarında hasta olmadan ve rahatça hamileliğinizi sürdürebilirsiniz. Hamile ve lohusa annelerin en çok tercih ettiği pijama modelleri önden düğmeli modellerdir. Bunun nedeni ise kolay üstünü değiştirebilmesine imkan tanıması ve bebeğini dilediği her an kolayca emzirebilecek yapıya sahip olmasıdır. Uzun zaman rahatlıkla kullanabileceğiniz, dayanıklı ve organik bir kumaştan elde edilmiş pijama ve gecelik modelleri her zaman rahat hareket etmenizi sağlar.

Hamilelik Döneminde Pijama Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Hamilelik döneminde seçeceğiniz pijamanın özellikle karın kısmı bol olmalı ve bebeği sıkmayacak lastikten elde edilmiş alt pijama kullanılmalıdır. Bebeğin içerde baskılanmaması için olabildiğince karın kısmı bol modelleri tercih etmelisiniz.

Lastik kısmı sıkmayacak ve sizi bunaltmayacak pijama ve gecelik modellerini tercih ederek şık ve modern bir görünüme ulaşabilirsiniz. Hem şık hem de rahat olmak istiyorsanız mevsime uygun pamuklu ve teri rahat emebilen yapıdaki pijama takımlarını tercih etmeniz gerekir. Üstünüzde yokmuş gibi hissedeceğiniz ince yapıdaki pijamaları doğum sonrası lohusalıkta da rahatlıkla giyebilirsiniz.

En Moda Hamile Gecelik Modelleri

Bu sezon moda olan küçük çiçek desenleri ile hareketlendirilmiş gecelik modelleri, zarif ve şık görünmenizi sağlayacak. Modern ve şık desenlerle hareketlendirilmiş ya da sade düz renk ve dantel işlemelerle zarafet katılmış gecelik modellerini tercih ederek hamilelik şıklığını yansıtabilirsiniz. Kurdele detaylarla hareketlendirilmiş sade gecelikler, gece boyu rahat hareket etmenizi sağlarken aynı zamanda da şık bir görünüme ulaşmanızı sağlar.

Güzelliğinizi ön plana çıkarırken rahatlığınıza da önem veren ince ve pamuklu gecelikleri tercih edebilirsiniz. Hamilelik döneminde karın kısmına baskı yapacak herhangi dar bir kıyafet giymekten kaçınmalı ve olabildiğince kendinizin ve bebeğinizin rahat edeceği modelleri tercih edebilirsiniz.

Hamileliği Kolaylaştıracak Unsurlar

Hamilelik döneminin daha rahat ve zahmetsiz geçmesi için doğru kıyafet seçimi çok önemlidir. Sizi rahatsız edecek ve bunaltacak hiçbir kıyafeti giymemeye özen göstermelisiniz. Zarif ve modern tasarımları ile dikkat çeken yeni sezon hamile pijamalarında hamilelerin konforlu olması için hava aldıran pamuklu kumaşlar tercih ediliyor.

Aynı zamanda sabahlığı ile birlikte takım halinde satılan saten ve kadife hamile pijama ve gecelik modelleri de bu sezon büyük ilgi görüyor. Her zaman tarzınızı ortaya çıkarabileceğiniz, şık ve modern gecelik ve pijamaları şık sabahlıklarla tamamlayarak güzel bir görünüme ulaşabilirsiniz. Her zaman kullanabileceğiniz bu ürünler, sizin daha rahat bir hamilelik süreci yaşamanızı sağlar.

Hamileliğinizin son dönemlerinde özellikle bebeğe baskı yapacak ve onu sıkacak ürünler yerine bol ürünleri tercih etmeye özen göstermelisiniz. Dantel işlemeli pijama ve geceliklerle her daim zarafetinizi ön plana çıkarabilir ve şık bir görünüme imza atabilirsiniz. İnce kumaştan yapılmış şık modellerle bu süreci çok daha rahat ve mutlu geçirme şansı yakalayabilirsiniz.

Kaynak: https://www.lohusam.com

Bunları da okuyabilirsin
Yazı hakkındaki yorumun nedir?