Herkes SEO Yaptırmalı Mı?

Seo Paketleri

İnternet sitesi olan ve sanal dünyaya adım atmak isteyen herkesin sorduğu en sık sorulardan biridir “herkes SEO yaptırmalı mı?” sorusu. Sitenizden beklentinizin ne olduğunu bilmeli, amacınızın ne olduğunu göz önünde tutmalısınız. Eğer bir blog, günlük, online ani dizini veya bir yazı dizini olarak bir site yönetmek istiyorsanız ve bu site hakkında pek gelecek beklemiyorsanız o zaman SEO yaptırmanız gerekmez. Hedef kitleniz belli, yazdığınız yazıları kendi sosyal medya hesaplarınız paylaşıyor ve okunuyorsa, bu hedef kitlenizin dışına çıkmak istemiyor, kendi yağımda kavrulayım diyorsanız eğer SEO yaptırmasanız da olur. Siz bu yolda devam edin, fazla başınız ağrımaz ve paranı cebinizde kalır. Çünkü piyasada sizin cebinizden paranızı almaya çalışan bir çok sahte SEO ajansı bulunuyor. Bu gibi durumlarda çok dikkatli olmak lazım. SEO ajansı seçimi konusu önemli bir konu, bu konu hakkında şuradaki yazıyı okumanızı öneririm.

Büyümek İçin SEO Şart

Eğer açmış olduğunuz internet sitenizden bir beklentiniz, büyümek istiyor ve hedef kitlenizi genişletmek istiyorsanız SEO yaptırmanız sizin yararınıza olacaktır. Sitenizin içeriğine uygun olarak yapılan SEO belirlenen anahtar kelimelerde arama motorlarında sizi ilk sıralara çıkartacağından dolayı sitenizin trafiğini arttıracaktır. SEO çalışmaları, uzmanlar tarafından yapıldığı zaman oldukça güzel sonuçlara alacaksınız. Genelde hedef kitlenizi arttırmak, sitenize trafik çekmek için yapılan SEO çalışmaları, Google ve Yandex’ te SEO yaptığınız kelime aratıldığı zaman sizi ilk sıralarda göstermek için yapılır.

Para kazanmak için site açtıysanız eğer “e-ticaret gibi” SEO yaptırmak oldukça mantıklı bir hareket olacaktır. E-Ticaret siteleri SEO yaptırmalı mı? sorusunun cevabını ilgili yazımızda detaylı olarak bulabilirsiniz. Yönettiğiniz sitenin trafiğini arttırmak, Google ve Yandex arama motorlarında ön sıralara çıkmak istiyorsanız ve bu sayede sitenize reklam alıp para kazanmak istiyorsanız, mutlaka SEO çalışması yapmalı ve bu SEO çalışmasını yaparken uzmanlarla görüşmelisiniz. Yanlış ellere bırakılan SEO süreçleri sizi istemediğiniz yerlere götürebilir.
Bu konu hakkında Clicks’us SEO Direktörü Kerim bey’in söylediği şu sözleri hatırlatmak istiyoruz.

Clicks’us SEO uzman ekibimiz ile yaptığımız SEO çalışmaları, bize gelen site sahiplerinin isteklerine tam karşılık vermiştir. Belirli bir hedefi olan sitelerin yaptırmak istedikleri SEO çalışmalarını bize yaptırarak, site içeriğinde yer alan konulara uygun olarak anahtar kelimelerden yola çıkıp arama motorlarında ilk sıralara yerleştirdik. Böylelikle site trafiklerini arttırarak, hedef kitlelerini genişlettik ve istedikleri gibi para kazanmaya devam ettiler. Her sitenin kendine has karakteri olduğu için herkes için farklı stratejiler uyguladık zaten kurumsal seo bunu gerektirir.”

Bunları da okuyabilirsin
Yazı hakkındaki yorumun nedir?